Quantcast
Channel: Gold Hungary
Viewing all 78 articles
Browse latest View live

Az ötödik WoW kiegészítő?

$
0
0
Ha nem lenne elég a patchek gyors üteme, máris beindulni látszik a kiegészítőket megelőző leakek és találgatások áradata. Ez alkalommal Wowjuju vállalja fel, hogy magára haragítja a Blizzardot. Az eredeti posztot itt találjátok. A poszt írója jelzi, hogy elképzelhető, hogy a Blizzard leszedeti az írást az oldalukról.

Vajon ez lesz a következő kiegészítő témája?



Állítólag a Blizzard egyik tárgyalójában tartott megbeszélésről származik. A kép készítője egy PowerPoint prezentáció egyik kockáját örökítette meg. Lássuk mit lehet spekulálni belőle.


Sylvanas lesz az új Warchief?!?

A dolog egyáltalán nem meglepő. Sokkal inkább számítani lehetett erre a lépésre. Emlékszünk még a Blizzard kijelentésére, miszerint a jövőben nagyobb szerepet szánnak Sylvanasnak?


Thrall berág? Ráadásul szövetkezik Mal'Ganissal?!?!

Thrall értherően lesz zabos, ha a fent olvasottaknak valóra válnak. Kinek ne öntené el az agyát a piros, ha elveszti feleségét és éppen csak megszületett fiát? Annyira elvesztené a fejét, hogy szövetkezik Mal'Ganissal? Nem hiszem. A Blizzard érezhetően jófiú szerepben kívánja feltüntetni Thrall apót, nagyon nyomós oka lesz arra, hogy ilyen szövetséget kössön.


Új outlandi területek

Régóta terjeng a pletyka, hogy valamit kezdeni akar a Blizzard a kihalt kiegészítővel a jövőben; ráadásul nemrégen jelentették be, hogy terveik vannak Outlanddel. Ott van ugye a kihalt BT, a Naaru vonal és Shattrath városába is maximum akkor megyünk ha rossz portálba ugrunk. Azeroth ráncfelvarrása talán Outlandre is kiterjed. Az új területek vajon merre lesznek?

Váratlan új barátok a Lángoló Légióból

Hölgyeim és Uraim! Mit kapunk a következő kiegészítőtől? Egy új fajt!
Szakadár Eredarok? Netán egyéb csudijó fajok, akikről nem tudok lore-tudatlanságom miatt?
Remélem valami szexi tűzről pattant menyecske lesz. Éééérted... tűzről pattant.

Forrás: Wowjuju



Még jelentkezem...

Visszatér a Mortal Kombat PC-re?

$
0
0
"Az én szakterületem a verekedős játékok."- A játékos berkekben már-már szállóigévé vált kijelentés ideillő felvezetője a posztnak. Ma egy kicsit elkanyarodunk kedvenc játékunktól és nosztalgiától remegő hangon, suttogva mondom: Talán kapunk egy Mortal Kombatot!

Rumor has it. Azaz csiripelik a madarak, hogy a 2011-ben konzolra megjelent Mortal Kombat legújabb része meg fog jelenni PC-re is. Azt sajnos nem tudni, hogy a szavahihető, titkos információt megosztó madarak, vagy a beszívott, trollkodó társaik csiripelték.

A netet mindenesetre elárasztotta a hír és mindenki lázasan pötyögi minden fórumra, hogy mennyire várja. Már a lehetőség is felvillanyozott, hogy  egy új MK játékkal kínozhatom a billentyűzetet és annyira belelkesültem, hogy elkezdtem szétnézni a kontrollerek piacán. 




De lassan a testtel. Sajnos eddig nem történt hivatalos bejelentés vagy megerősítés.
Jelenleg a lelkes rajongók próbálnak minden információmorzsát felkutatni, ami alátámaszthatja azt, hogy hosszú évek után végre a Mortal Kombat visszatér PC-re is. Valószínűsítik, hogy a Mortal Kombat 9 és a hozzátartozó DLC-k kerülnének átportolásra olyan extravagáns szereplőkkel, mint Freddy Krueger.



Az egész őrület azzal kezdődött, hogy az Amazon brit oldala feltett az előrendelések közé egy Mortal Kombat Game of the Year Editon címet. A megjelenést 2013. június 14-ére datálta és közel 21 fontért lehetett előrendelni.



Aztán nagyon gyorsan el is tűnt a listából.

Aztán Ed Boon, az MK sorozat egyik készítője trollkodott Twitteren, miszerint azért nem készítik el PC-re a következő MK játékot, mert "nobody wanted it".


Aztán - tovább bonyolítva a rejtélyt - felkerült a Valve Test app listájára az Achievementek listája.

UDPATE2: Egy olvasó a kommentek közt felhívta a figyelmem erre a linkreés a hozzátartozó fórumra. A Steam egy másik oldalán arról láthatunk statisztikát, hogy a Mortal Kombat nevű játékkal mennyien játszottak mostanában. Órára lebontva az látható, hogy 7 illetve 15 ember játszik (teszteli) folyamatosan. Bár a név kicsit félrevezető lehet, de a program ID-je (230800) egyezik azzal a programmal, amiből az achievementek listája származik. Köszi az infót Névtelen olvasónak!

Itt torpant meg a dolog. További infót nem sikerült előkaparnom. Spekulálásba nem szeretnék belemenni. Felhozhatnám, hogy az Amazon nem először nyúlt mellé csak azért, hogy az exkluzivitás trófeáját magának mondhassa. Ellenérvként megemlíthetném azt, hogy a Valve megbízható forrás, és az, hogy egy teljes achieventlistát elérhetünk az egyik aloldalán jelent valamit.
Meglátjuk néhány hónapon belül, legkésőbb június 14-én. Annyit tehetünk, hogy elkezdjük spammelni Ed Boon twitterét (@Noobde), megmutatva, hogy a "nobody" valójában sok száz, sok ezer játékost jelent.

És, hogy miért kell imádkozni esténként? Hát ezért:


UPDATE: 
A Steames oldal ismét (kis túlzással mondhatjuk, hogy folyamatosan) frissült. Legutóbbi frissítés 2013.04.13. Alig 20 órája. A DSOGaming megkereste Ed Boont, de ő nem kommentálta a pletykát.

Mindenesetre érdekes, hogy a Warner Bros bármikor levetethetné a Steames oldalt, de nem tette meg. Sőt, a jelek szerint az összes achievementet PC-s környezethez igazították. Talán a napokban kapunk egy bejelentést?

Addig is rójuk le tiszteletünket a Mortal Kombat előtt a Top 50 MK karakter listájával.
Egy korábbi listát felhasználva, itt-ott belenyúlva én is kialakítottam a saját élmezőnyömet.
Ha kíváncsiak vagytok egyes karakterek hosszabb történetére, a poszt végén található linkekre kattintva mindenki részletes történetét elolvashatjátok.

Tudnotok kell, hogy én nem vagyok a téma olyan megbecsült szakértője, mint a verekedős játékok magyar celebje. Egyszerű rajongó vagyok, aki szeretett "MK-zni", mígnem odahívta barátnőjét, hogy játszanak egy kicsit együtt. A verekedős játékokat akkor utáltam meg, amikor 425 ezer combot hiába bevetve, a gyengébbik nem pépesre vert szimpla ütés-ütés-ütés-ütés-varázs-varázs-ütés-ütés-ütés .... taktikával. Nem láttatok még életerős férfit a Media Markt tesztkonzolja előtt, az idegtől könnyes szemmel, a földön összekuporodva rángatózni...

Na jó, a történetnek csak egy része igaz. Rátok bízom melyik részét hiszitek igaznak.
Annyit elárulok, hogy tényleg voltam a MM-ban és tényleg volt ott MK-s konzol.


50

MOKAP


A Mortal Kombat: Deadly Alliance részben tűnt fel először titkos karakterként. A fun karaktert akár az első helyre is lehetne sorolni, mint az MK történelem legfontosabb karakterét. Nélküle és mozdulatai nélkül nem lenne Mortal Kombat! A karakter köré hirtelen rittyentett történet szerint egy Chicago  északi részén élő harcművészet oktató és Johnny Cage hívta meg néhány filmje motion-capture jeleneteihez. Érdekesség róla, hogy ő az egyetlen karakter, aki saját magát végezte ki. A Mortal Kombat Armageddonban, Blaze legyőzőjeként egy robbanással elpusztítja Blaze-t, és az életben maradt harcosokkal együtt saját magát is.

49

MEAT


A MK 4. részében titkos karakterként megjelenő Meat, eredetileg csak egy skin volt a játékban. A rajongók nyomására később mégis játszható karakterré vált. Története szerint Shang Tsung laborjában jött létre egy genetikai kísérlet következményében. A laborból elszökött, mielőtt "elkészült" volna.

48

TAVEN


A félisten Taven Daegon bátyja és Rain féltestvére. Képes uralni a tüzet és korlátozott mértékben az időt is. A MK: Armageddonban tűnik fel játszható karakterként. Érdekesség, hogy Ed Boon utálta a Taven nevet, ezért egészen a fejlesztés utolsó pillanatáig BoB névvel illették.

47

KAI


Az egyébként unalmas és kevéske háttértörténettel rendelkező Kai a White Lotus Society tagja és a megvilágosodást keresi. Legérdekesebb dolog vele kapcsolatban, hogy Raiden nekiajándékozta a villámbotját, hogy az védje a megvilágosodás felé vezető úton.

46

NITARA


A női vámpír, Shang Tsunghoz hasonlóan mások életenergiájával táplálkozik, hogy életben maradhasson. Ő azonban nem lelkekkel operál, hanem – vámpírként – vérrel. Azért harcol, hogy felszabadítsa világát Shao Khan uralma alól. Különleges vérszívás-alapú harcmodorral küzd.

45

ASHRAH


Senkit se tévesszen meg Ashrah jóságos kinézete. Ő ugyanis egy démon a Netherrealmről. Egykor Quan Chi bandájához tartozott, ám egyszer megtagadta a parancsát. Ettől kezdve menekülni kényszerült. Menekülése közben talált rá a Kriss nevű szent kardra, melyről kiderült, hogy ahányszor megöl vele egy démont, egy kicsit Ashrah lelke is tisztul. Hogy megtisztítsa saját lelkét – és ezzel kiszabaduljon Netherrealmről – démonokra később pedig vámpírokra kezd vadászni.

44

SHINNOK


Shinnok a bukott Elder God, akit a többi Elder God és Raiden ellen elkövetett bűnei miatt a Netherrealmre száműztek. Shinnok a MK leggonoszabb karakterei közé tartozik, csomócsomó gonoszságot művelt, amit még felsorolni is hosszú.

43

HOTARU


A Rend Birodalmának szülötte és életét arra tette fel, hogy terjessze a Rendet mindenhol. Nevének jelentése japánul „szitakötő” és mind megjelenésben, mind harcmodorban utal nevének eredetére.

42

REIKO


Reiko a MK 4. részében tűnt fel először. Shinnok jobb keze, később pedig Shao Khan generálisa lett. Shao Khan szolgálata alatt a palota biztonsági tisztjévé nőtte ki magát annak ellenére, hogy sosem titkolta, hogy Shao Khan helyébe kíván lépni. Ez a MK Armageddon végjátékában sikerül is neki.

41

SHUJINKO


Fiatal harcosként mindig is arról álmodott, hogy megmérkőzik Shang Tsunggal. Ezért bejárta a világokat és sok harcostól lesett el technikákat. Bár mára már megőszült és bölcsebb lett, sosem tudja lemosni nevéről a szégyen foltot: Ő volt az aki naivan bízva barátjában kiszabadította Onagát börtönéből.

40

FUJIN


Fujin, a szelek istene egyike volt a négy őrzőnek, akiket Raiden bízott meg Shinnok amulettjének őrzésével. Négyük közül ő volt az első, akit Noob Saibot (az idősebb Sub-Zero) legyőzött, hogy az amulettet megszerezze. Mikor Shinnok kiszabadult a Netherrealmből, megtámadta a Mennyeket. Fujin a palota védelme közben hullott alá a Mennyekből. Később csatlakozott Raidenhez és az Earthrealm harcosaihoz, és sikerült újra bebörtönözni Shinnokot. Később Raident váltotta pozíciójában és ő lett az Earhrealm őrzője.

39

ONAGA


A "Sárkány Király". Századokkal Shao Kahn előtt ő volt Outworld uralkodója. Halála után mumifikálták és később Quan Chi felélesztette. Emberfeletti ereje van, immunis a mágia bármilyen válfajára és képes a holtakat feléleszteni.

38

HAVIK


Eredetileg Noob Saibot egyik alternatív kinézete lett volna, de annyira egyedire sikerült, hogy inkább egy új karaktert csináltak belőle. Ő az egyetlen játszható karakter, aki a Chaosrealmről származik. A vízhez imádkozik, mert szerinte a víz kaotikussága áll legközelebb a káoszhoz. Gyakori bajkeverő a Rend Birodalmában. Életcélja, hogy minden világot a káosz uraljon. (Ezt el is éri az MK: Armageddonban, ha Havikkal visszük végig.)

37

BO' RAI CHO


A MK sorozat „részeges karate mestere”. Ed Boon bevallottan azért alkotta meg, mert szerinte már nagyon hiányzott egy kicsit muris, kicsit szórakozott, kicsit túlsúlyos karakter a sok tökéletes testalkatú és véresen komoly karakter közé. Igazi tanító, Kung Lao, Kitana és Shujinko is tanult tőle harcolni.

36

SHEEVA


Goro-hoz hasonlóan, ő is a Shokan faj tagja. Sindel királynő személyi testőre volt. A Shokan faj ősi ellensége a Centaurian fajnak. Sheeva (felháborodva azon, hogy nem ő, hanem ősellensége kapta a Föld elleni invázió parancsnoki szerepét) a császár palotájában megöli Motaro-t és arra buzdítja Kano-t, hogy árulja el Shao Kahnt. Kano beszámol Kahnnak Sheeva tervéről és lépre csalják a Shokan harcost. Shao Kahn kivégzi Sheevát a koponyájára mért hatalmas kalapácsütésével.

35

BLAZE


Onaga és Dark Kahn mellett Blaze jelenleg a legerősebb karakter a MK univerzumban a határtalan erőnek köszönhetően, ami benne lakozik. A MK: Armageddon főellensége. Argos felesége teremtette, hogy közreműködésével eldöntsék, hogy ki lesz férje örököse. A két fiú Taven és Daegon. A játékban ereje átszáll legyőzőjére, így minden játszható karakternek egyedi végtörténete van a MK: Armageddonban. Édeniában Argos piramisánál öli meg Taven a történet szerint (gyakorlatilag pedig az éppen játszott karakter)

34

TANYA


Gonosz karakter, igazi bajkeverő.  Shinnok kéme volt és szövetkezett vele és Quan Chi-vel Sindel és Kitana ellen. Később Onaga bandájához csapódott, de ez a szövetség sem volt hosszú életű.

33

KHAMELEON


Shao Kahn elrendelte fajának a kiírtását ugyanis természetes rejtőzködő képességük túl veszélyessé tette a Szaurin fajt. Sokáig azt hitte ő az egyedüli túlélő, ám tudomást szerzett fajának egyik hím tagjáról Reptile-ról. Megszállottan keresi-követi őt, mert a fajuk túlélését látja kettejükben. Egyszer meg is menti az életét, ám Reptile megszökik tőle, vissza Shao Kahnhoz. Akár a szerelmi történet jelzőt is ráerőltethetnénk Khameleon életútjára – ha ez nem a Mortal Kombat lenne.

32

CHAMELEON


Shao Kahn egyik leghalálosabb harcosa. Az alap férfi ninja-mozdulatokkal operál, mint sok másik karakter a játékban. Érdekessége viszont, hogy harc közben felveszi és váltogatja más ninja karakterek képességeit. (Rain, Reptile, Noob Saibot, Classic Sub-Zero, Ermac, Scorpion és Human Smoke).

31

MOTARO


Motaro a Centaurian faj bajnoka. Ősi ellenségük a Shokan fajnak és Motaro nem is habozott kihasználni az alkalmat, amikor Shao Kahn egyre kevésbé bízott az addig őt szolgáló shokanokkal szemben. Ahogy a shokan bajnokaiban (Goro, Kintaro) sorra csalódnia kellett, Kahn egyre nyíltabban támogatta a centaurianokat. Ezen (is) felbőszülve Sheeva egy meglepetésszerű támadás alkalmával kivégzi.

30

KINTARO


Shao Kahn tábornoka, aki azért jelentkezett a viadalokra, hogy visszaszerezze a shokanok becsületét és bosszút álljon Goro legyőzőjén a Mortal Kombaton. Kahn ezt megengedte neki, de Kintaro is elbukott Liu Kang ellen. A harc után orvul rá akart támadni Kangra, de Raiden közbelépett és megölte Kintaro-t.

29

KENSHI


A világok egyik legjobb kardforgatója (ha nem a legjobb). Vándorlásai során találkozott Shang Tsunggal aki, álcázva magát felhasználja Kenshi-t, hogy lelkeket gyűjtsön magának. Kenshi megvakul, mikor Tsung ösztönzésére egy különleges kard keresésére indulnak. Tsung eléri célját – megkapja a lelkeket – és sorsára hagyja a becsapott harcost. Kenshi viszont a kút mélyén megtalálja a kiszabadított lelkekhez kötődő kardot. Ezután Tsung üldözésébe kezd. Ermac megtanította a telekinézis képességére.

28

RAIN


Rain karakterét eredetileg viccnek rakták be a játékba. A Mortal Kombat 3-ban tűnt fel időről-időre, hogy minél hosszabb játékidőre ösztönözze a játékosokat és megpróbálják unlockolni (lehetetlen volt, mivel nem volt akkor ilyen karakter a játékban). Természetesen ezért a tréfáért is Ed Boon volt a felelős. Az eredetileg csak a Prince nevű előadóművészre való utalásnak szánt poénból később valós karakter lett és kiderült róla, hogy királyi vér csörgedezik ereiben (még mindig Prince-utalás) és valójában Taven és Daegon féltestvére.

27

SINDEL


Sokak szemében Sindel gonosz karakter, ám csak egy ideig állt Shao Kahn mellett. Mikor Khan lerohanta otthonukat Édeniát megölte Sindel férjét, őt házasságba kényszerítette, lányukat, Kitanát pedig örökbe fogadta. Sindel ezt nem bírta és öngyilkos lett. Quan Chi élesztette fel és módosította tudatát, így a feléledt Sindel Kahn hű szolgája lett. Később, lányával való küzdelem során magához tér és lánya oldalán Kahn ellen fordul.

26

SEKTOR


Amikor a Lin Kuei beindította a cyborgninja-programját, Sektor volt az első, aki önként jelentkezett, hogy alávesse magát az eljárásnak. Az eljárás során életét vesztette, a mai napig ő az egyetlen cyborgninja, aki nem rendelkezik lélekkel; mesterséges intelligencia irányítja.

25

CYRAX


Szintén a Lin Kuei klán egyik cyborgja. Feladata volt Sub –Zero megölése, amiért az elárulta a klánt. Meg is találja, viszont Sub-Zero legyőzi és átprogramozza, hogy Khan ellen harcoljon. Időközben Khant legyőzték, ezért a feladatok nélküli Cyrax csak bolyongott évekig. Azonban amikor egyre szaporodni kezdtek a régi életével kapcsolatos látomások felkereste Sonya Blade-t és Jaxet, hogy segítsenek visszaszerezni emberi mivoltát. Ezután a külső világ különleges alakulatához csatlakozott, hogy segítse őket a gonosz elleni harcban.

24

KANO


A MK sorozat ikonikus alakját nem kell bemutatni senkinek. A gonoszság mintaképe, Sonya Blade ellensége a kezdetektől. A Black Dragon nemzetközi bűnszervezet tagja – később vezetője. Gyilkos pillangókései, lézersugár lövésére képes szemimplantátuma van, és ha ez nem lenne elég: az ő nevéhez fűződik az MK játékok híres fatality-je, az áldozat testéből szakítja ki még dobogó szívét.

23

JOHHNY CAGE


A Jean-Claude Van Damme ihlette karakter szintén az MK játékok egyik reklámarca lehetne. A hollywoodi színész nem használt kaszkadőröket. Ám erről sosem tudta meggyőzni a sajtót, ezért benevezett a Mortal Kombat versenyére, hogy bizonyítsa igazát. Cage a MK sorozat hivatalos „vicces figurája”. Egy tenyérbe mászó, macho figura, mégis kiváló harcos. Többször sietett Raiden és Liu Kang segítségére. Élményeiből rendszeresen kisebb-nagyobb népszerűségnek örvendő filmet forgat.

22

GORO


A shokan herceg. Hierarchiában Kintaro felett áll, hiszen Kintaro csak „egyszerű” nemes. Goro az MK játékok egyik legnépszerűbb karaktere. Tiszta küzdelemben csak Liu Kang,  Johnny Cage és Sub-Zero volt eddig képes legyőzni. Shang Tsung bajnoka a Mortal Kombat viadalon, ahol megölte Nagy Kung Lao-t. Később az ifjabb Kung Lao párbajra hívta első vérig és békét kötöttek. Shao Kahn palotájában a császár testőre.

21

JADE


Először az MK2-ben tűnt fel az egyik legnehezebben előhozható karakterként. Eredetileg Kahn szolgálatában állt, ám amikor az fogadott lánya Kitana megölésére utasította inkább barátságot kötött a hercegnővel és segített neki a menekülésben. Amikor Reptile teljesíteni akarta Jade feladatát és Kitanára támadt, a két nő közös erővel legyőzte Reptile-t.


Kis szösszenés. Egyre nehezebb összefoglalni a sokszor wall of text méretű háttértörténeteket. Ez különösen igaz a soron következő karakterekre. Hiszen ők a Mortal Kombat legismertebb, legnépszerűbb hősei. Következzen a TOP 20.

20

NIGHTWOLF


Ha nagyon trendi akarok lenni akkor úgy hívnám: A Zöld Íjász. De vegyük komolyra. Nightwolf egy apacs harcos-sámán-történész, aki  – a történelem tanulmányozása mellett – a gonosz elleni harcnak szentelte életét.

19

KABAL


Mielőtt rákényszerült volna az arcán lévő lélegeztető készülék hordására Kabal rendőrtiszt volt, Stryker társa. Nem volt mindig a jó oldalán. Korábban a Black Dragon bűnszövetkezet tagja volt, és azért állt rendőrnek, hogy jóvá tegye bűneit.  Shao Kahn seregének támadásakor sérült meg életveszélyesen, ezért szüksége van maszkjára az életben maradáshoz.

18

STRYKER


Kurtis Stryker az igazi jófiú. A New Yorki különleges egység tagjaként próbálta menteni a menthetőt, mikor Shao Kahn megtámadta a Földet. Kabal egykori rendőrtársa. Az armageddoni csatában ő volt az első aki felért a piramis tetejére, de Kano rátámadt és az álarcába épített lézerrel megsebesítette.

17

MILEENA


A Mortal Kombat játékok legszexisebb karaktere - persze ha nem vesszük az arcának eltakart részét. Shao Kahn teremtette mágia segítségével, szándékosan úgy, hogy Kitana hercegnőre hasonlítson - fogadott lánya ugyanis lázadozott ellene. Sajnos nem sikerült tökéletesre a művelet, mert az édenieai és tarkata génekkel is rendelkező Mileena a másik tarkata faj, Baraka "arcvonásait" örökölte. Kahn bérgyilkosa és velejéig gonosz és hataloméhes, természetesen Kitana  örökségére is fáj a foga.

16

SHAO KAHN


Varázslója, Shang Tsung segítségével puccsot követett el császára (Onaga) ellen és átvette a helyét. Hatalmas termetű uralkodó, ereje Raidenével vetekszik. Ismert brutalitásáról és már-már állatias harcmodoráról. A Mortal Kombat játékok főellensége. A világok hódítója - mondhatnánk. Bár idáig a Földet nem sikerült meghódítania.

15

SHANG TSUNG


A MK1 főbossa volt. Az elesett harcosok lelkét magába szívva elnyeri erejüket és fiatalodik is. Képes felvenni  az elrabolt lelkek alakját. Örökös ellensége Liu Kang, de persze sokakat magára haragított; köztük Kenshi-t, akit átvert és közvetve megvakított csak azért, hogy újabb lelkeket szerezhessen.

14

QUAN CHI


A Netherrealm legerősebb varászló-nekromantája. Kahn parancsára feltámasztotta és megrontotta Sindelt, de Sub-Zero és Scorpion is halálos ellensége. Varázserejével csupán Shinnok, Shao Khan, Shang Tsunk és Delia képes felvenni a versenyt.

13

SMOKE


Szintén a Lin Kuei klán tagja és Sub-Zero barátja. Mindketten a klán hűséges tagjai voltak egészen addig, amíg rá nem jöttek, hogy a klán cyborggá akarja őket változtatni, így kényszerítve őket a feltétlen hűségre. Szembesülve azzal, hogy választaniuk kell a szabad akarat megtartása és a klán érdekei között, úgy döntöttek, hogy megszöknek. Sub-Zero-nak sikerült, de Smoke nem volt ilyen szerencsés. A klán átváltoztatta, és első feladata az áruló Sub-Zero megölése volt. Később, a három cyborg közül ő szerezte vissza elsőként az akaratát.

12

ERMAC


Ermac valójában egy programhiba volt az első MK játékban. Egy bug következtében Scorpion ruhája vörös lett és Johnny Cage mozdulatait kapta meg a karakter.  Neve pedig az Error Macro hibaüzenet rövidülése volt. Rajongói hatásra megtartották Ermacet és háttértörténetet kreáltak neki. Shao Kahn alkotta meg mágia segítségével az ezernyi lélekből, amit elrabolt. Shao Kahn hatalma alól kiszabadulva a jók oldalára fordult és próbál vezekelni bűneiért. Ő tanította meg Kenshi-t a telekinézisre.

11

JAX


A földi különleges erők tagja. Sonya társa. Egyszer meg is mentette őt a Külvilágban, és Kano-t is elkapta. Mikor megtudta, hogy Kahn a Föld meghódítását tervezi,  karjába bionikus implantátumokat ültetett, hogy még erősebb legyen. Sonyjával az Outer World Investigation Agency alapító tagja. Az ügynökség célja Kahn és a hozzá hasonló rosszfiúk terveinek megakadályozása.

10

KITANA


A több, mint 10 000 éves Kitana mesterien bánik gyilkos legyezőivel. Apját megölte, anyját pedig feleségül vette Shao Kahn. Az így örökbefogadott Kitana lázadozása arra késztette Kahnt, hogy mágia útján megalkossa saját lányát, Kitana mását, Mileena-t. Mikor tudomást szerzett szülei igaz történetéről Kahn ellen fordult, először leplezve később nyíltan felvállalva egykori császára iránt érzett undorát.

9

SONYA BLADE


Sonya óriási tehetsége - mármint a harcban - igen népszerű karakterré tette az MK játékokban. Akkor döntöttek úgy a fejlesztők, hogy beteszik a játékba, amikor rájöttek, hogy még egyetlen női karaktert sem készítettek. (Talán vezeklésül figyelmetlenségükért tették ilyen ühmm tehetségessé.) Sonya az a karakter, akit nem kell bemutatni. Katona, harcos, elszánt és   ...tehetséges.

8

BARAKA


A nomád mutáns faj, a Tarkaták kiválósága. Társai közt is különösen intelligens, ravasz és jó harcos. Shao Kahn hűséges követője. Kahn parancsára többedmagával mészárolta le a Fény Templomának papjait, Liu Kang "családját". Szeretőjét, Mileena-t Kitana öli meg, ám Baraka elfogta a hercegnőt és Kahn elé hurcolta, majd unszolására a császár halálra ítélte fogadott lányát.

7

REPTILE


Titkos karakterként kezdte pályafutását. A karakterre vadászóknak igen nagy türelemmel kellett rendelkeznie. Reptile ugyanis csak akkor volt előcsalogatható ha a játékos a Pit nevű pályán kétszer Flawless Victory-val veri el ellenfelét úgy, hogy közben nem veszt meccset és a végén ki kell végeznie ellenfelét.  Reptile mégis csak akkor jelent meg, ha mindezek mellett a második menetben a hold előtt elsuhant egy árny. Shao Kahn hűséges kémje és bérgyilkosa.

6

KUNG LAO


A Nagy Kung Lao leszármazottja. Őse 500 évvel ezelőtt legyőzte Shang Tsungot a Mortal Kombaten és ezzel megmentette a földet. Egész életében arra készült, hogy ő is részt vegyen a viadalon, ám amikor felkérték ő lemondott a lehetőségről, és rendtársa indult a viadalon. Őt Liu Kangnak hívták. Kung Lao igazi pacifista. Nem harcol, csak ha nincs más mód és harcban még sosem ölt meg senkit.

5

RAIDEN


Raiden - sok más karakterrel együtt - a MK játékok örökös tagja. A Föld védőistene, egykor Liu Kang mentora. Küldetésének egy pontján megelégeli, hogy állandóan meg kell mentenie a Földet a halandók hibái miatt. Személyisége megváltozott és gondolkodása visszájára fordult. Az időközben meghalt Liu Kangot élőholtként feltámasztotta, testét szolgájává tette és a Föld vélt vagy valós ellenségei ellen küldte.

4

SCORPION


"Get over here!" - Talán híresebb mondat mint a "Finish Him!". Scorpion méltán tartozik a legnépszerűbb karakterek közé. Még életében Shirai Ryu ninjaklán egyik orgyilkosa volt ám egy küldetés alkalmával összetűzésbe került a Lin Kuei klán egyik tagjával, Sub-Zero-val. Kettejük harca Scorpion halálával végződött, Sub-Zero lefejezte. A Netherrealmen tudta meg, hogy családját lemészárolták. Akkor fogadott bosszút Sub-Zero ellen. Elfogadta Lucifer, a pokol egykori ura ajánlatát és félig élővé félig holttá változtatott Scorpion démonná vált. Csak a bosszú kedvéért vállalta a démoni létet. Családja és saját halálát akarta megbosszulni. Bosszúját beteljesítette, élve égette el Sub-Zero-t.

3

NOOB SAIBOT


Visszafele olvasva: Tobias Boon, vagyis a a karakter neve a sorozat két alkotójának családneve visszafelé. A meggyilkolt Sub-Zero lelkét Quan Chi (más források szerint Shinnok) ejtette foglyul és élőholt harcosként élesztette fel.  Lelke teljesen elkorcsosult és bár Shinnokot és Shao Kahnt is szolgálta, titkos terve mindig is az volt, hogy a Netherrealm ura legyen.

 

2

SUB-ZERO

Karaktere gúnyneve akár Donor is lehetne. Az első ninja vonásokkal rendelkező karakter volt a Mortal Kombat játékokban. Az összes többi karakter az eredeti Sub-Zero átfestett változata. Általam adott gúnyneve azonban nem csak ezért illik rá. "Sub-Zero-ból készült" a cyborg változat is, sőt. Emlékszünk Noob Saibot történetére? Az igazság az, hogy két Sub-Zero van (sőt, ennél többen is viselték ezt a nevet a történelemben). Az eredeti Sub-Zero az MK1-ben meghal  a Scorpion elleni harcban és helyét öccse vette át. Az idősebb Sub-Zero pedig Noob Saibot néven ténykedik tovább. A két testvér, apjuktól a Cryomancer férfitól örökölték képességüket a jég manipulálására. Mindketten a Lin Kuei titkos ügynökei voltak.


1

LIU KANG


A Föld egyik legerősebb harcosa, a Mortal Kombat viadal bajnoka. Egy napon Shang Tsung (barátja, Kung Lao képében) rátámadt és Quan Chi-val közösen megölték. Liu Kang szellemét magáévá tette a varázsló. Testét az akkorra megőrült Raiden felélesztette és az általa a Föld ellenségeinek vélt célpontok megölésére használta.



A végére hagytam a legjobbat. Mit ér egy Mortal Kombatos poszt egy Fatality-s videó nélkül?




Források:
Az eredeti lista
Mortal Kombat Wiki
Halozsak.hu MK szekciója

Mi mást mondhatnék még. Mortal Kombat PC-re?  Get Over Here!



Még jelentkezem...

Kincsvadász Karcsi - a leértékelt áruk mestere

$
0
0
Kincsvadász Karcsi (valódi nevén Értékkutató Károly) a goblin szakma egyik ágára, a piacon lévő áron alul berakott itemek felkutatására és értékesítésére szakosodott jó munkásember... illetve goblin.

Trükkjeinek tarsolyából, tömérdek titkos tippje töredékét tárom elétek.

A poszt hivatalos támogatója a T betű.



No.

A mai napon alkalmi vételek után fogunk vadászni a Wowuction nevű oldal segítségével.
Jim Younkin a Power Word: Gold blog gazdájának posztjából megtanulhatod, hogy hogyan használd a fent említett oldalt az alkalmi vételek megtalálására és hogyan importálhatod át az itemeket a játékba.

Tehát ma azt fogjuk csinálni, hogy:
  • Kilistázzuk a lehetséges alkalmi vételeket,
  • Ezt importáljuk TSM addonba és Shopping Listet csinálunk, hogy később is figyelemmel kísérhessük,
  • Játékban rákeresünk az itemekre és eldöntjük, hogy valóban jó vétel.

Ehhez a művelethez két addont hívunk segítségül. Az említett TSM addon mellé a MogIt  segítségét is igénybe fogjuk venni. Transmog itemek esetén MogIttal fogjuk megnézni az itemek kinézetét, ami alapján eldöntjük, hogy valóban keresett/menő itemről van szó vagy sem.

Ha nem ismernéd a WoWuction nevű oldalt, egy gyors leírás. Egy online adatbázisról van szó, ami rendszeresen figyeli minden szerver aukciós házának tartalmát. Így az AH-ban lévő itemeket böngészőben is megnézheted valamint különböző listákat és kimutatásokat elemezgethetsz az oldalon. A WoWuction egyik ilyen funkcióját ismerheted meg jobban a cikket elolvasva.

Ez a Bargain Hunter.


Mit lehet vele találni?


Sosem tudhatod mit találsz a Bargain Hunter listájában. Öt kategóriába sorolva láthatod a találatokat. Keresgélhetsz Fegyverek, Armorok, Receptek, Mountok és Petek közt.
Ugyan legtöbbször transmog itemeket fogsz találni, de - ahogy mondtam - sosem tudhatod, hogy éppen mikor raknak be valamit áron alul/téves árazással.
Ezért érdemes időnként ránézni a listákra játékon kívül, esetleg munkahelyen.


Hogyan varázsolható elő?


Az oldalra érve válaszd ki azt a szervert és frakciót amire kíváncsi vagy.
Ezután felül a menüben válaszd a Reports / Bargain Hunter menüpontot.
Ha jól csináltad egy Potencial Bargains for (választott szerver-frakció) táblázatot kell látnod.

Valahogy így:


Fontos megjegyezni, hogy ez is egy automatizált kereső. Azaz nem képes eldönteni, hogy a kilistázott item valóban alkalmi vétel. Egy adatbázis szerint dolgozik, a korábbi árak alapján kerül be egy item a listába. Vagyis, ha - tegyük fel - eddig mindenki 200 gold/db áron rakta be a legjelentéktelenebb zöld kardot, de most épp valaki berakta normális áron 1 goldért, akkor a WoWuction visítani fog, hogy vegyed azonnal, mert ez alkalmi vétel.
Ezért fontos mindig időt szakítani arra, hogy te saját magad meggyőződj az adott itemről.

Mielőtt megvennél, győződj meg arról, hogy valóban profitálhatsz a vásárlással.


Nem tudod, hogy az item mennyit érhet?


Erre jó a Potential Market Price, azaz a táblázat PMkt Price nevű oszlopa.
Az ott látható érték azt mutatja, hogy általában mennyiért szokták berakni AH-ba az adott itemet. Ezt összehasonlítva a mellette lévő AH Cheapest oszlopban található árral már nagyjából meg tudod saccolni, hogy a talált item valóban alkalmi vétel e.
Persze a PMkt Price értéke sem megbízható teljesen a fenti zöld kardos példa miatt.

A legpontosabb becslést ezért az AH-zás világában szerzett tapasztalatod alapján tudod meghozni. A PMkt Price egyfajta jelzőszám, főleg inkább kezdőknek és azoknak, akik új piacot próbálnak feltérképezni.


Ott jártunk tehát, hogy lekértük az alkalmi vételek listáit.

Ha szeretnéd a játékba importálni a listázott itemeket a táblázat jobb felső sarkában kell keresned az alábbi kis ikont. Ez az ikon a WoWuction legtöbb táblázatában jelen lesz, tehát nem csak alkalmi vételek keresésénél használhatod, hanem egyéb területeken is.

Forrás: powerwordgold.net

Az ikonra kattintva felugrik egy táblázat, ahol eldöntheted, hogy milyen formába szeretnéd konvertáltatni a táblázatot.



Az eredményt jelöld ki és Ctrl+C.

Ezután játékon belül hívd elő a TSM paneljét és válaszd a Shopping Options részt.

Forrás: powerwordgold.net 


A bal oszlopban menj rá a Shopping Lists pontra,

Forrás: powerwordgold.net


és kattints az Import Shopping List gombra.


A felugró ablakban elnevezheted az új listádat, majd a WoWuction oldaláról előzőleg kimásolt listát másold be a List Data mezőbe.

Forrás: powerwordgold.net


Az Accept gombra kattintva kész a listád.


Az elkészült listában néhány item neve helyett az ID-jük szerepelhet.
Ezzel ne törődj, nem lesz gond.

A fenti lépéseket ismételd meg a WoWuction Bargain Hunter számodra érdekes táblázataival.
A táblázatokat akár egy Shopping Listbe is tömörítheted, ha nem akarsz minden táblázathoz külön listát készíteni.

Ha így akarod, akkor
  • az import ablakban az előzőleg bemásolt "kódban" keresd meg a "$" jelet,
  • tegyél a jel elé egy vesszőt ","
  • a második listából másold át az ID-ket. Figyelj rá, hogy csak a számokat másold át a vesszőkkel együtt!

Ha elakadtál egy másik TSM addonnal foglalkozó posztban megmutatom, hogy hogyan lehet listát importálni Ctrl+C - Ctrl+V módszerrel.

Ezek után már rákereshetsz játékon belül az itemekre. Ekkor jön képbe a MogIt addon.

Ha transmog itemek piacán tevékenykedsz egy TSM keresés után kapott itemekre mozgatva az egeret a MogIt megmutatja az itemek kinézetét és eldöntheted, hogy megéri e megvenni.

Ha új vagy még a transmog piacon, azt ajánlom, hogy női karakteren nézd meg az itemek kinézetét. Női karaktereken minden sokkal jobban néz ki és a vásárlók nagy része csak azért vesz transmog itemet, hogy szexin nézzen ki a karaktere.

Természetesen nem csak transmog itemeknél hasznos a Bargain Hunter. A WoWuction ezen funkcióját rendszeresen használók időnként ráakadhatnak egy-egy olcsó receptre/petre/mountra is akár. Azt a pár percet megéri eltölteni vele, főleg ha több ezer aranyat kereshetsz!



Még jelentkezem...

Phunny Phriday: A goblinok titka

$
0
0
Régen volt Phunny Phriday.

A hiányt most pótolom a legújabb Dark Legacy képregénnyel, melyben fény derül a legnagyobb goblinok titkára: Hogy mire is gyűjtenek annyi pénzt.

Egy-egy szerveren kész vagyont kellene gyűjteni, ha így elintézhetnénk a konkurenciát.

Sajnos a blogspot nem akarta normálisan megjeleníteni ezt a képet még akkor sem ha feldaraboltam. Sorry. 


Hol vagytok goblinok?

$
0
0
A 2013-as Children's Week event önmagában nem érdemelne külön posztot, hisz az évszámon kívül változás nem történt ez éven. Így a tavalyi írás tökéletesen megfelel azoknak, akik szeretnének az utolsó napokban egy kis pluszpénzre szert tenni.
Ami mégis különlegessé teszi a 2013-as eventet egy soha eddig (de legalábbis nagyon nagyon ritkán) nem tapasztalt esemény.

A Children's Week a kedvenc WoW-béli eventem. Évről évre ebből az eventből nyerem ki a legtöbb pénzt és ez most sem volt másként. Egy valami viszont meglepett, és a tanácstalanságtól széttárt karokkal kerestem az okát a goblin társadalom event iránti teljes érdektelenségének. Fejemben mindössze egy erőtlen gondolatra futotta: eltűnnek a goblinok?

Miért nem „cuppantak” rá a többiek az lehetőségre?

Hol vannak az ilyenkor megszokott nevek, az undercut vérfürdő és a leleményes kezdők?

Bevallom nem sokat gondolkoztam ezen, mert a felismerés után egyből jött a következő:
akkor itt monopolhelyzet lesz!

Nem is jöhetett volna rosszabbkor. Szándékosan nem készültem az eventre és így zuhant rám a hatalmas kereslet. Gyorsan kellett reagálnom és előkaparnom az évek óta nem alkalmazott stratégiát. Le is írom mi volt ez, de gondosan elrejtem egy mesélős wall of textbe.

 

 

Kezdjük az elején.


Rögtön egy vallomással. Mégis készültem az eventre. Children's Week indulását megelőző estén előkapartam a klánbankból a tavalyról megmaradt 19 darab Small Egget, vettem még hozzá 5 darabot és legyártottam 3 darab Delicious Chocolate Cake-t.
Mindössze ennyi volt az én Children's Weekes repertoárom.

Amint látszik tényleg nem foglalkoztatott az event, az a 3 darab torta pedig csak azért került be aznap este az AH-ba, hogy elnyomja a fejemben vészkürtölő emberke hangját, aki egy hatalmas „Kihagyott esély!!!” táblát lóbálgatott hevesen.

Másnap munkából hazaérve láttam hogy mind elkelt. Ráadásul a szokott, kezdeti áramon 500 aranyért. Mák - gondoltam én.

Nem érdekelt a torta biznisz, a tavalyi év bőven elég volt belőle. Múlt évben szokás szerint az én tortáim voltak az elsők az AH-ban és - mint mindig - 500 aranyért tettem be őket. A world eventek achievementjeit teljesíteni akaró embereknek meg kell venniük ezt a tortát és mivel a receptje nem trainertől hanem daily questért járó reward dropjából szerezhető be, ezért elég ritkának mondható. Évről évre biztos forrásnak minősült a tortázás, de tavaly...

 

Tavaly valahogy mindenki azt hitte magáról, hogy pro AH goblin. Sajnos legtöbbjük csak azt hitte, hogy meg fog gazdagodni. Látva, hogy nem megy el az árujuk elkezdték bepakolgatni jóval olcsóbban, mint az éppen legolcsóbb darab. Ez oda vezetett, hogy (nem viccelek) pár óra alatt 500 aranyról alapanyagár alá ment a torták ára. A sok okos ember persze napokig keményen tartotta magát a saját hülyeségéhez megölve ezzel az egész eventet.



Éppen ezért nem készültem 2013-ra - és milyen buta döntés volt. Nem tudom, hogy a gondviselés áldó kezének vagy az evolúció jótékony hatásának köszönhetően, de az ilyen "okos" emberek nagy része eltűnt ebben az évben. Olyannyira eltűntek az emberek, hogy az event első napjának este 7 órájáig még csak versenytársam sem volt. Nagyon furcsa érzés volt az évek alatt megszokott undercut őrület helyett üresen látni az AH-t egy ennyire profitáló event első napján.

Ahogy fentebb írtam azonnal begyújtottam a rakétákat, itt bizony Norti bácsi monopolista lesz!!  (van ilyen szó?)

Ritkán fordul elő ilyen ezért bepróbálkoztam egy csak elvétve használható technikával.
A kiéheztetéssel.

 

A kiéheztetés


A stratégia lényege elérni, hogy a vásárló annyira akarja a kívánt itemet, hogy jóval borsosabb áron is hajlandó megvenni. Ezt nagyon nehéz elérni olyan itemeknél, amik gyakran megfordulnak az AH-ban és a Children's Week alatt a torta ilyen itemnek számít. 
Több módszer is létezik arra, hogy elérd, hogy a vásárlói réteg kiéhezzen az árudra. 
Az egyik ilyen taktika az, hogy finoman csepegteted a kínálatodat és hosszabb szüneteket hagysz két feltöltés között. Ilyenkor nem a kevés berakott itemet megvásárlókat célzod meg, hanem azokat akik akarják az itemet de nem találják többszöri keresés után sem (mert nincs) vagy korábban megtalálták de drágállták (emlékezzünk, hogy 500g az indulóár; egy hülye tortáért) és kivárásra játszottak. A hoppon maradt potenciális vásárlók egyre gyakrabban keresnek rá az itemre rövid időn belül, egyre frusztráltabbak lesznek, mert nem találják. 
És talán már egy részük bánja is, hogy nem vette meg 500g-ért korábban.

A kiéheztetés fontos stratégiai eleme tehát a reklámozás. Megmutatod magad, Neked és csak neked van ilyen itemed de mivel csak te rakod be, te döntöd el, hogy mennyiért és mennyit. 

Te irányítasz.
   
Egy idő után ismét megjelentetsz néhányat a keresett itemből a piacon, amit ismét gyorsan elkapkodnak a szerencsések. Második körben már emelsz az áron, vagy ha gondolod harmadik körben emelsz és a második itemadagot még azonos áron adod. Rajtad áll.

Aztán ismét vársz.

És így tovább.

A taktika előnyeit nem kell ecsetelni. A folyamatosan emelkedő profit ritka jelenség a WoW goblinok világában. Hátránya viszont van: gyakran kell frissíteni az AH-t, rendszeresen kell ellenőrizned, hogy megjelent e valaki a piacon. Mert ha igen, akkor a stratégia ugrott.


A definíció után térjünk vissza az én esetemre.

Mindig csak 3-t raktam be, ami gyorsan elment. Vártam egy kicsit és figyeltem hogy más rak e be. Ha igen, akkor azonnal léptem. Ha nem akkor vártam és 1-2 óra múlva beraktam az én áramnál drágábban. Így kelt el a torták darabja 500 és 650 aranyért. Figyeltem a trade csatit, hátha árul valaki tortát. Ha megláttam, akkor úgy 10 percig rendszeresen frissítettem az AH-t.
Nem azért, hogy hátha berakta, hanem azért, mert egy tradecsatis hirdetés eszébe juttathatja más szakácsoknak a tortából kisajtolható profitot és nekiáll nagyüzemben gyártani.

Sajnos ez meg is történt. Kb 2,5 óra (és úgy 40 torta eladása) után megjelentek az első competitorok. Hárman voltak és kettő az ésszerűségnek megfelelően egy copperrel undercuttolt... de a harmadik... jaj.
A harmadik 400 g-vel rakott alánk azaz 100 aranyért rakott be 20 darab tortát.
Azt kívántam bárcsak lenne egy szamurájkardom.

A neve ismerős volt, de annyi ellenség után már nem tudtam beazonosítani ki is lehet ő és hogyan AH-zik. Nem tudtam, hogy ha felvásárolom az összes tortáját nem e kap vérszemet és gyárt le belőle még 50 darabot.
Annyit tudtam, hogy raidelt a klánjával ezért látta, ha eladott valamit.

Úgy döntöttem, hogy elkezdem fojtogatni. Nem agresszíven, csak annyira, hogy örüljön, hogy megszabadult a készletétől és ne akarjon újakat gyártani. Figyeltem a tortaeladásokat.
20
18
17
darabja maradt néhány perc múltán. Ez már biztosan feltűnt neki raid közben is és valószínűleg örült is neki rendesen. Ekkor léptem közbe és elkezdtem alápakolni kistételben. Innentől kezdve én adtam el a tortákat és gondosan ügyeltem rá, hogy nehogy eltűnjek alóla.

Aznap este és másnap délután még hagytam hogy időnként ő legyen az olcsóbb és így kiszórhassa a készletét. Csak annyira, hogy azt gondolja: Ez nem valami nagy üzlet.
Az event második napján már ismét egyedül voltam, a torták ismét 500 aranyért keltek el.
A harmadik napon egy kis szerencse is ért, megjelent egy másik versenytárs mindössze néhány darab tortával de 6-700 aranyas áron. Ilyenkor már nem hagytam, hogy kiárulja magát az illető, könyörtelenül alápakoltam.

Mindent összegezve hihetetlenül mákom volt ebben az évben. Mindössze néhány embernek jutott eszébe a tortával való kereskedés és őket is sikerült hamar kiszorítani. Talán nem is lesz még egy ilyen alkalom hónapokig.

Említettem a cikk elején, hogy abszolút nem készültem az eventre. A tortához kellő Small Eggből mindössze 19 darabom volt. Rengeteg tojásra volt szükségem nagyon rövid idő alatt.

Elmentem hát farmolni a kedvenc helyemre ahol negyed óra alatt 3 stack tojást lehetett kiszedni. Kerestem egy filmet és letáboroztam Westfallban. Egyetlen embert sem láttam tojást farmolni, ami igencsak elgondolkoztatott. Mégis haldokolna a WoW?
Na de ez egy jövőbeli cikk témája lesz, már így is kiolvad a szemetek.

A képes beszámoló kedvéért kiszedtem a postaládát, jelenleg 62 db eladott tortával 25 ezer aranyat sikerült összekapargatnom. Nem rossz ez pár óra farmolásért. A számok kedvelőinek: ez valahol 4000 gold/h, talán kicsit több.





Még jelentkezem...

Mortal Kombat PC megjelenési dátum!

$
0
0

A Warner Bros hivatalosan is bejelentette a Mortal Kombat Komplete Edition PC-re való átportolását, ahogyan azt sejtettük/reméltük.

19 év várakozás után ismét PC-s Mortal Kombat!

A türelmetlenek már július 3-án beszerezhetik a játék digitális változatát, a dobozos változat pedig augusztus 6-án kerül a boltokba. Ahogy azt említettem a korábbi posztban, a 2011-es Komplete Editiont ültetik át PC-s környezetbe az összes DLC-jével (extra karakterek) együtt.

Megkapjuk a teljes story módot és többek közt a Tag Team, Challange Tower módokat is.
Természetesen nem maradhat el a klasszikus 1v1 harc sem. Online játék alatt megnézhetjük, hogyan harcolnak mások és haladnak előre a King of the Hill játékmódban.
Lesz temérdek achievement, unlockolható klasszikus öltözetek és minden mi szemnek szájnak, ökölnek és bordának ingere!

Egy kis kedvcsinálóként olvasd el a korábbi posztot, ahol az 50 legjobb Mortal Kombat karakterről tudhatsz meg infókat.

Tehát

digitális változat: 2013. július 3.
dobozos változat: 2013. augusztus 6.

Egymás ellen játszó szerelmespárok férfitagjainak ajánlott beszerezni engesztelő virágcsokrot és/vagy nyugtatót!

Haters gonna hate

$
0
0
Bátor új karakterem gondolt egyet és megnézte mit bír BT-ben.
 Ilvl 467-el nem sok reményt fűztem a clearhez, de meglepően könnyen ment.
Ugyan Illidari Csuncsil megszivatott párszor, de megérte a szenvedést.
Fejesért mentem, de ezt találtam az első clearemen.


Azt hiszem a hátra lévő WoW-os pályafutásomra kimerítettem a szerencsémet.

5.4 előkészületek

$
0
0
A távolinak tűnő ősz és vele együtt az 5.4-es patch szépen lassan közeledik.
A kristálygömb szerint szeptember környékére várható patch első információiból szemezgetek és emelem ki a számunkra fontos részleteket. A félkész patchnote-ból készült cikk apropója a felkészülés fontossága. Már most jól átgondoltan kell készülni a megjelenésre, hiszen csak akkor lehet kitűnni az átlagos goblinok közül.


Egy szó, mint száz: A tovább után találod a bespajzolni ajánlott anyagok és a játékosokat (vásárlókat) érdeklő új itemek listáját.


A szakmák részletezése előtt vegyük sorra a common sense kategóriába tartozó tudnivalókat, vagyis egy új patch érkezésének általános velejáróit.

Mint azt már megszokhattuk, új arénaszezon kezdetekor a korábbi szezonok szettjei „egyel lejjebb csúsznak”. Most sem lesz ez másként.

  • A Season 13 Tyrannical itemek 5.4-től megvásárolhatók lesznek Honor pontért
  • A Season 12 Malevolent szettek craftolhatóvá válnak.

A fenti két sor hozománya, hogy kissé fellendül a PVP-hez köthető enchantok és gemek piaca, minden hobby-pvp játékos beszerzi és feldíszíti majd S13 itemjeit. Ennél nagyobb durranás viszont a craftolható S12 itemek. A Blacksmithek, Leatherworkerek és Tailorok ezentúl már epic PVP szetteket craftolhatnak melyekre az ilvl 476 márkajelzés lesz biggyesztve.
Ugyan nem emeltem ki az epic szót, de minden jóérzésű goblin tudja, hogy az átlag játékos „szépérzete” le fogja cseréltetni vele az összes kék itemet.
Csak azért, mert lilába flangálni tisztább, szárazabb érzés, mint koszos kékekben.


Az ilyenkor megszokott eladási számokat meg fogja dobni az a tény is, hogy a frissen felhúzott altokat már nem lesz kihívás felöltöztetni RF jelentkezős gearbe. A Throne of Thunderhez szükséges itemlevel szintet játszva el lehet majd érni. Ez pedig hatással lesz az emberek „altozó kedvére”. Több alt fogja legyűrni a hiányzó pár szintet, csak azért, hogy lvl 90-en gazdájuk fusson vele pár kört RF-ben. A 28. altjával nem akar majd tökölni heroicokban, és a korábbi patchek raid instáit sem fogja 1 körnél tovább farmolni; AH-ból veszi meg a bejelentkezéshez szükséges geart.

Nem írom le harmadszor is ugyanazt más megfogalmazásban: Jobban fogják venni a frissen craftolt ilvl 476-os pvp szetteket, mint négy éve.


Érdemes tehát jól beraktárazni a szükséges alapanyagokból, mert egy játékos több karakterének is szettet fog vásárolni. A patch megjelenése napján ugyanis elmondhatjuk majd, hogy most jött el az idő, amikor pár perces AH-zással olyan ütőképes karaktert készíthetünk, ami már valóban játszi könnyedséggel halad nem csak TK-ban és SSC-ben, hanem BT-ben és későbbi raid instákban is.

Az ilvl 458-ról 476-ra ugrás azt jelenti, hogy az átlagos ügyességű játékosok is képesek lesznek elegendő DPS-t kitolni például Illidari Council encounteren, ami Gurthogg mellett a legnagyobb knockback volt az Azzinothra vágyók körében. Ez az akadály eltűnik az olcsó és könnyen beszerezhető itemek megjelenésével. Solo karakterek áradatával kell tehát számolni és olyanokra, akik mainük mellett befogják 3.,  4., 5. altjukat is egy-egy Ashes of Alar runra.


Térjünk rá a konkrét újdonságokra.

Twinkek és az őket kiszolgáló goblinok aranykora jöhet el az új változtatással.
Az enchantok, leg armorok, engi kütyük és minden ehez hasonló item upgrade szintkövetelménye megszűnik.
Azaz többé nem lesz korlátozva, hogy milyen enchantot tehetsz akár a heirloomokra is.

Dancing Steel heirloom kardra? Glorious Stats chestre? Amit csak szeretnél!

Az egyedüli megkötés, hogy a túl „erős” enchantok hatásai/bónuszai a felenchantolt item szinjére lesznek butítva. Hogy milyen mértékben, azt még nem tudni.
Ennek ellenére a twinkeket és gyors szintezőket ellátó goblinok lehetőségei nagyban megnőttek.
PvP enchantok, grafikai tuning-enchantok és LW/Tailor itemek garmadája nyílt meg az ezzel kereskedők számára. Ilyenkor kötelezően csökken az unalomig megszokott heirloom enchantok ára, hiszen amint elterjed a hír az új lehetőségekről, mindenki újat akar majd kipróbálni.
Számoljatok ezzel és érdemes átnéznetek az old world alapanyagkészleteiteket is különös tekintettel az enchant alapanyagokra. Utóbbi jóslat természetesen szerver és goblinfüggő.
Ha nem következik be az ismert heirloom enchantok árának csökkenése, akkor a piacot uraló goblin helyesen reagált a kialakult helyzetre és meg tudta akadályozni az értékcsökkenést.



Az 5.4-es patch eddig kiderült, szakmákat érintő újdonságai.


Engineering


  • A Jard's Peculiar Energy Source a mostani Lightning Steel Ingot engi megfelelője. Egy nap CD-vel gyártható és 10 x Ghost Iron Bar kell majd hozzá. Az 5.4-es engineering jóságok alapanyagja.
  • A Not Sky Claw, a régóta várt engi mount. A névváltoztatás miatt sejthető, hogy valamelyest más lesz, mint képzeltük korábban. Alapanyagigénye: 30 x Jard's Peculiar Energy Source és 30 x Living Steel.
  • Az Advanced Refrigeration Unit egy csinos 36 slotos cooking bag. 5 x Jard's Peculiar Energy Source és 5 x Living Steel.
  • Pierre Őt már ismerjük. A mustneed battlepet 15 x Jard's Peculiar Energy Source-be és 15 x Living Steelbe fáj.
  • Rascal-Bot szintén pet. Szintén jól néz ki.

Blacksmithing


Ha még nem untatok bele a daily CD-be, akkor örülhettek. Az új napi kötelező a Balanced Trillium Ingotés 1 x Trilium Bar kel lhozzá. Sajnos még nem tudni sokat róla, de a tooltipből kiindulva, ez fog kelleni az ilvl 541-övek és nadrágok gyártásához. Valamint a daily CD elhasználásával tanulhatók meg az új PVP receptek, hasonlóan az 5.3-as patchhez.

Enchanting


Fentebb már említettem, hogy eltűnnek az enchantok szintkövetelményei.
A népszerű enchantok és a csini, pörgő-forgó, villámló társai keresetek lesznek.
A magasabb szintű enchantok a felenchantolt item szintjére lesznek butítva.
Fordítottja viszont nem igaz: a gyengébb szintű enchantok magasabb itemre pakolva nem változnak, vagyis nem leszne kerősebbek.

Leatherworking


Az új daily CD neve: Hardened Magnificent Hide, a Pattern: Hardened Magnificent Hide and Its Uses tanítja és 2 x Magnificent Hide kell hozzá. Sajnos még nem tudni sokat róla, de a tooltipből kiindulva, ez fog kelleni az ilvl 541-övek és nadrágok gyártásához. Valamint az új PVP szettek darabjai is a daily CD nyomogatásával fedezhetők fel.

Tailoring


Tailorok daily CD-je a Celestial Cloth lesz, melyet a Pattern: Celestial Cloth and Its Uses tanít. Sajnos még nem tudni sokat róla, de a tooltipből kiindulva, ez fog kelleni az ilvl 541-övek és nadrágok gyártásához. Valamint az új PVP szettek darabjai is a daily CD nyomogatásával fedezhetők fel.



Összegzés

A mit gyűjtsek kérdésre ezúttal könnyű választ adni. Ugyanazt, mint 5.2 idején.
Rengeteg Living Steelt fognak vásárolni, Windwool Clothot már most érdemes rendszeresen vásárolni. Ghost Iron ore és bar szintén slágertermék lesz.

És egy kis szerencsével enchanterek hatalmasat szakíthatnak. De ez egyelőre maradjon titok, nehogy elszóljam magam és ne legyen belőle semmi.

Nem szabad még megfeledkezni a korábban beígért old world raidekből kiszedhető petek skálájának bővüléséről. Tempest Keep és Black Temple bossai biztosan fognak kapni pet dropot. A korábban említett farmolási lehetőségekkel pedig a patch megjelenés utáni 1-3 hétben nagyon jól lehet majd keresni.


Még jelentkezem...

Minek nevezzelek?

$
0
0
Régen nem volt poszt. Kárpótlásul prémium kategóriás tippet osztok meg veletek.

Nem mást kínálok, mint a Szent Grált, az ultimate megakirályságot.
(Legalábbis, azoknak, akik ki tudják használni.)

Ebben a posztban megmutatom, hogyan teheted magadévá a hőn áhított karakternevet akkor,
ha már lefoglalták!

Röviden: Végy egy inaktív playert, jól köpd be, húzd be a nevét, szaladgálj vigyorogva a frissen szerzett neveddel.

Részletek a tovább után.


Még valamikor back in the year 2007 körül szerettem volna megalkotni új WoW karakteremet a régi bejáratott nevemmel. Egyszerű, népszerű névről van szó, így már bőven esélytelen volt a próbálkozás, az idő múltával szépen megbarátkoztam a gondolattal. De most sikerült megszereznem. Az enyém! És csupán fél órát kellett rá várni.

Most megmutatom, hogy mit kell tenned.

Találd ki azt a nevet, amit mindig is szerettél volna viselni. 

Tegyük fel a következő PVP királyt fogod megalkotni, ezért szeretnéd a Swifty nevet lefoglalni.
Nagy valószínűséggel már van egy Swifty a szervereden és normális esetben el is szálltak a király pvp név reményei.  De még nincs veszve semmi!

 

Keress rá Armory-n a névre és nézd meg a kívánt szervert.

Tegyük fel én Arathor alli oldalán szeretném megcsinálni Swifty nevű karimat, igen ám de már réges-régen foglalt ez a név ott. Ekkor lép elé a mák-faktor, itt dől el, hogy be tudod e húzni a nevet vagy sem.

 

Keresd meg az inaktív accountot.

Már biztos észrevetted, hogy az Armory-n egyes karakterek mellett ott a színes képük, mások mellett csak egy fekete sziluettként jeleníti meg a karaktert. A fekete árnyék azt jelenti, hogy a karakter (és jó eséllyel az account is) már hosszabb ideje inaktív.

A név-behúzás kulcsa a hosszú inaktívság megléte.

Vagyis ha fekete ikon van a karakter portréja helyén, akkor be tudod húzni a nevét.



Esetünkben, Swifty valami részeges törpe és hát balszerencséjére inaktív hosszabb ideje.
Neked viszont kell a neve, foglald hát le!

 

Írj GM ticketet és jelezd, hogy szeretnéd a nevet használni.

A levélbe mindenképp írd bele, hogy hosszabb ideje inaktív a játékos és ezért gondoltad, hogy megkérdezed, hogy használhatod e a nevet. A GM-ek téged, mint továbbra is fizető játékost fognak előnyben részesíteni, ezért neked adják azt a karakternevet.

A szegény áldozat, amikor legközelebb belép (ha valaha be fog még lépni) a PTR-en megszokott módszerrel nevet kell, hogy változtasson. A GM veled pedig felveszi a kapcsolatot, vagy ha nem talál online, elintézi a dolgot és szól, hogy tiéd a név, de siess mert bárki más megelőzhet a foglalásban.

Megmutatom az én esetem, természetesen én is éltem a lehetőséggel.




Magyarul

Én: Hello. Úgy hallottam, hogy lehetőség van arra, hogy hosszú ideje inaktív játékosok karakternevét lefoglaljam sajátomként. Meg szeretném kérdezni, hogy helyes -e ez az információ?
Egy új karakteremet szeretném elnevezni ......-nek, de ezt a nevet egy régóta inaktív karakter viseli. Megtennéd, hogy mondasz erről valamit?

GM: blablabla. Örömmel értesítünk, hogy felszabadítottuk a ..... nevet a kívánt szerveren. Kérlek ne feledd, hogy habár a név már nem foglalt, azonban mostantól bárki más készíthet ilyen névvel karaktert. Ezért azt tanácsoljuk, hogy uzsgyi gyorsan foglald le a nevet.


Összegezve tehát a névfoglalós trükk

  • Nézd meg armory-n, hogy a kívánt nevet aktív vagy inaktív játékos használja -e.
  •  Ha inaktív játékos használja, akkor írj egy GM ticketett, szépen kultúráltan, és kérd szépen a pozitív elbírálást.
  • Maradj a gépnél, a válasz (általában) hamar fog jönni. Nekem fél órán belül jött.

Sok szerencsét, Jó névvadászatot!





Még jelentkezem...

Connecting People - a Connected Realms hatásai

$
0
0
A spekulációk ismérve, hogy az adott témán elgondolkodók addigi tapasztalatából, szerverismeretéből és a goblinállomány minőségéből kialakuló halmaz dönti el, hogy milyen irányba gondolkodik a spekuláló. Ezért a levont következtetések egymástól akár merőben el is térhetnek. Egyes számítások beigazolódnak, mások csak részben. Megint mások a kristálygömb anyaghibás oldalára kerültek, ezért eltorzulnak.

Ennek tudatában kéretik olvasni a következő cikket.




Connected Realms / Virtual AHs?


A legfrissebb hírek szerint hamarosan megkapjuk az összevont (összekapcsolt) szervereket. Ugyan részletekbe menően még nem ismeretes ez a feature, de a napokban kiderült információk már elég táptalajt nyújtanak egy óvatos spekulációra.

Nem mennék bele a Connected Realms mély ismertetésébe – mások már megtették helyettem.
Lényeg, hogy fogják a low pop valamint az elszabadult alli-horda arányú szervereket és egy-egy közös kalapba dobva őket próbálnak javítani a kialakult állapotokon.
Leegyszerűsítve: ahol kevesen voltak ott most többen lesznek.

Eddig még nem is lenne baj, de ezzel egyidőben a szerverek aukciós házai is „összeolvadnak”. Aki ennek hallatán hirtelen telítődő AH-kat, megnőtt kínálatot, frusztrált eladókat vizionál, nem téved, viszont nem a teljes képet látja... csak egy részletét.

Ajvé, katasztrófa! Oda a biznisz! – mondhatjátok sokan. Ez nem igaz, és ki is fejtem lentebb, hogy miért. Egy mondathoz szoktasd magad addig is: „A CR (Connected Realms) jó dolog, és mi ennek örülünk.


A Connected Realms hatása a mindennapokra.


Először is le kell szögezni, hogy nem mindenkit fog érinteni ez a változás.
Ahogy fentebb írtam a low pop szerverek lakossága fogja érezni a feature hatását,
valamint azok a realmek, melyeken a frakciók közötti szakadék óriási.
Vagyis: low pop szervereken látszólag többen lesznek, más szervereken pedig változni fog az alliance-horde arány. High pop szervereken szinte nem lesz észlelhető változás, maximum az alliance és horde létszámbeli különbségének halványodása. Azt viszont nagyon halkan megjegyzem, hogy szerintem csak kivételes esetben nyúlnak hozzá a high pop szerverekhez, mondjuk kb 20%-80% aránynál.


Ezért a cikk folytatásában azokra koncentrálok, akiket leginkább érintenek a változások.
Ha sejthető, hogy olyan szerveren játszol, amire hatással lesz a CR bevezetése, figyelmesen olvass tovább.


Nem sokkal az 5.4 élesedése után fog aktiválódni a feature, ez azt jelenti, hogy a szokásos patch-érkezéses készülődést nem fogja túlzottan befolyásolni. Mindenképpen hatása lesz az eladásokra – ezt ajánlatos figyelembe is venni felkészülésnél/tervezésnél – de a patchek érkezésének első szakaszát nem fogja befolyásolni. Magyarul az új engi mount, az új pvp craftolt epicek és a többi finomság a patch első napjaiban a megszokott magas árakon fognak elkelni az érintett szervereken. Valamennyivel kevesebb eladást jósolok a szokottnál, mert sokan fognak kivárni.
Azok, akik úgy gondolják, hogy majd megveszik a cuccokat CR után olcsóbban.

A CR okozta megváltozott állapotok igazi vesztesei az eddig monopolhelyzetben lévő goblinok lehetnek, ha nem készülnek fel arra, hogy változtatni kell eddigi szokásaikon.
A CR sok (nem minden!) esetben megszünteti majd a „csak én árulok ilyet, annyiért adom, amennyiért akarom” jelenséget és arra kényszeríti a kényelemhez szokott goblinokat, hogy gyakrabban ellenőrizzék aukcióikat, neadjisten AH PVP-vel jelezzék az új piaci szereplőknek, hogy rossz embernél próbálkoznak.

Ebből fakadóan érdekes helyzetek is előfordulhatnak: Hajóvonták találkozása… ugyebár.

Ha profin akarod kezelni a dolgot, akkor agresszíven kell fellépned az új vetélytársak ellen.
A feature első heteiben kemény háborúskodás alakulhat ki, hiszen az eddig egyeduralkodó goblinok egy része foggal-körömmel ragaszkodni fog korábbi eladásaihoz.

Általánosságban mégsem ez lesz jellemző, hanem inkább a középszerű goblinok elkedvetlenedése és egy részük inkább bedobja a törölközőt és élvezi eddigi munkájának gyümölcsét.

Összevont szerverek, összevont AH-k… Rengeteg vetélytárs. Semmit sem fogok eladni. Ááá megb*szta a ló is!” – mondják ők, akik mennek, pedig semmi okuk erre.

Hogy miért?

Azért mert elfelejtik, hogy ahol negatívum van, ott van pozitívum is. De még milyen!

Számoljunk csak egy kicsit.

Legyen a low pop szerver népessége 1000 fő.
Ebből goblin 100 fő. (erősen felkerekített szám)
A maradék a potenciális vásárló, azaz 900 fő.

Vagyis csak 1000 játékosra is számolva tisztán +900 lehetséges vásárlót kapsz. És ez a lehető legdurvább, hasra ütésen alapuló becslés. Low pop szerveren tuti nincs 100 goblin, és fentebb említettem a goblinok várható lemorzsolódását is.
Az egy dolog, hogy jön néhány - mondom néhány – új vetélytárs, de velük együtt jön a vásárlóközösségük is (nem beszélve a CR miatt visszatérőkről).
A CR-ről olvasó, belelkesült, pénzt költeni vágyók sokasága, akik végre megvehetik a low pop szerver szegényes árukészlete miatt hiányzó várva várt cuccaikat!

Hát milyen ordenáré lehetőség ez?!


Mire számíts ha low pop szerveren laksz?


A válasz nagyon egyszerű. Úgy képzeld el, mintha hirtelen annyi játékos jött volna a szerveredre, hogy high pop szerverré vált. Ezzel az egyszerű példával nem is ugrottunk el a talajtól annyira, hiszen az újonnan kialakult helyzet pontosan a high pop szervereken megismerhető körülményeknek felel meg. Az előző mondatba elrejtett kulcsszó a megismerhető.

Ha szeretnél felkészülni a szerveredre váró „CR-hatásra”, próbálgatni, gyakorolni a később szükséges technikákat; tölts el egy kis időt high pop szerverek aukciós házaiban.
Ha nincs mivel kereskedned (de hát miért is ne lenne, ott vannak a battle petek), akkor csak figyeld, hogy alakul az általad árult itemek ára. Jegyezd fel az árakat, nézz vissza fél nap múlva, és ezt csináld 2-3 napig. Vagy TUJkálj és vizsgáld meg high pop szerverek átlagárait WoWuctionon.

Valószínűleg sok item olcsóbb lesz, mint megszoktad, de elkeseredés helyett gondolj bele újra.
A nagyobb kínálathoz nagyobb kereslet is társul. Ugyan olcsóbban kell eladnod a cuccaid, de a megszokottnál jóval gyorsabban fognak elkelni; és te is olcsóbban vásárolhatsz be/töltheted fel a készleteid.


Ne feledd hát: A nagyobb gazdaság jobb.
Nagyobb kínálat – nagyobb kereslet.
Olcsóbb árak, de gyors eladás – ennek következtében több eladás is.

Az egyedüli komolyan érezhető negatívum a korábban monopolhelyzetben lévőket érintheti.
Egy nagyobb, pörgősebb gazdaságban kevésbé lehet a piac egy részét egy kézben tartani.
Legalábbis nagyon nehéz.

Konklúzió


Várd a CR-t. Készülj fel. Használd ki az adódó lehetőséget, mert a következő patch még a CR előtt élesedik. Az utolsó nagy eladási dömpingből hozd ki amit tudsz.

De óvatosan raktározz, valószínű 1-2 hét és 5.4 után jön a CR is!




Még jelentkezem…

Gyors Lesser Charm of Good Fortune farmolás

$
0
0
Sok játékos a Mogu rúnákállandó hiányával küszködik.
A kevesebb idővel rendelkezők nehezen tudják megoldani, hogy akár csak egy karakternek is összeszedje a weekly questhez szükséges 50 darab Lesser Charm of Good Fortune-t.
Hát még, ha idejüket a daily-zés helyett inkább Raind Finderben töltenék, hogy az a napi 1- 2 órát jobban kihasználják – mondjuk 3. vagy  4. altjuk felcuccolásával.
Négy karakternél ez 200 darab Lesser Charmba kerülne minden héten.
Rengeteg idő, monoton questelés és valljuk be: Az ember úgy érzi, hogy elvesztegeti az időt azzal, hogy kényszerből daily-zik a bonus roll miatt.




Ha te is így gondolod, vagy szeretnéd hetente több altoddal is élvezni a bonus rollok előnyét, most egy egyszerűbb módszert ajánlok Neked, ami nem igényel sok figyelmet és kifejezetten gyors is.
Ha te is szeretnéd gyorsan, mindössze pár óra alatt 3-4, sőt akár több karakternek is összeszedni az 50-50 db Lesser Charmot; olvass tovább!

A módszer nem új, sőt! Igen népszerű a Pet Battle minijátékkal rendszeresen játszók számára.
Az általam ajánlott módszerben ugyanis a Lesser Charmokat sima egyszerű pet harcokkal fogjuk beszerezni.

Ha még nem hallottál róla, akkor tudnod kell, hogy többek közt a wild petekkel történő harcért is bizonyos esélyed van Lesser Charmokat kapnod.

Ráadásul nem is néhány darabról van szó, hanem megszórnak rendesen.
Egy-egy harc után 2-6 darab charmot kaphatsz!




Természetesen az RNG itt is lehet az ellenséged, de lehet a barátod is. A harc után vagy kapsz charmokat, vagy nem. De még így is hamar összeszedhető egy karakternek a szükséges 50 darab.

Nem kell daily questek után kajtatni, nem kell ide-oda utazgatni, hogy megcsináld 125-ödször az Isle of Thunder questeket a még hiányzó X darab charmért. Fogsz egy-két lvl 25-ös petet, bekészíted a fincsi kakaót/kávét/teát és elmész kicsit ölni a cuki-muki, édi-bédi, tündi-bündi gyilkos terminátoraiddal. …Ez aztán a képzavar…

A technika tehát a pet harcokból való charm-szerzés.

Nézzük, hogy én hogyan csinálom.


Én szeretem összekötni a kellemest a hasznossal, ezért általában megcsinálom a Book of Fable I-II-III questeket. Pusztán azért, mert megadom az esélyt, hogy a questért járó jutalomtáskából valamelyik panda pet vagy AH-ban eladható Flawless Battle-Stone essen.
A legendary elit petek legyőzéséért is kaphatsz charmokat, így a kitűzött cél elérését nem fogja hátráltatni. – Csak egy fokkal lassabb. Nem sokkal, hisz a legendary petek is gyorsan kivégezhetők. (erről fogok is írni hamarosan)

Az igazi, lusta-barát módszer viszont a jól megszokott wild petek öldöklése.
Minden karival elmegyek Valley of the Four Windsbe és elkezdem mészárolni a peteket.
Sok wild pet van arra, nagy részül critter így egyetlen egy lvl 25-ös beast pettel (én EZT használom a healje miatt) gyorsan kivégezhetők. Valley of 4 Winds kedvelt helyem, ha gyorsan letudható harcokat akarok, írtam már róla egy másik petekkel foglalkozó cikkben.

Sőt, mivel egy pettel megölhető az egész csapat, ezért be szoktam rakni mindig egy petet, amit éppen fel akarok húzni lvl 25-re.
Ha elérte, becage-elem, hogy később berakjam AH-ba és folytatom egy új pettel.

Ennyi a technika. A legjobb módszerek általában a legegyszerűbbek.

Összefoglalva tehát:


Egy-két lvl 25-ös pettel kezd el farmolni a wild peteket. Karakterenként fél-egy óra alatt megvan az 50 db Lesser Charm, amit beválthatsz 3 Mogu rúnára. Ez már elég gyors ahhoz, hogy az altoknak is adj esélyt bonus rollra a Raid Finderben.

Ha szeretnél egy kis pénzt is keresni, akkor használd ki a módszert új petek felszintezésére is, amit később eladhatsz.


Még jelentkezem…

Soloing A Vision in Time quest

$
0
0
Egy apró gyors segítséggel szakítom meg a Timeless Coinok farmolását.
Timless Isle-n a questchainben el fogsz jutni A Vision in Time questig.
A quest sajnos csak raidben teljesíthető, mert az új raidinstában kell use-olnod a questitemet.

Ha nincs a közelben egy barát, akit beinvelhetnél, megmutatom, hogy, hogyan csinálhatod meg egyedül a qestet. A régi trükk most is használható.

Emlékszünk még a Forever Alone - Raid bárhol, bármikor cikkre?


Még jelentkezem...

Új kiegészítő, változások – pánik indul!

$
0
0




A Mists of Pandaria lassan elcsendesül, ezt már most érezni lehet az ilyenkor törvényszerűen bekövetkező piaci változásokon. Az emberek elkezdtek takarékra kapcsolni, a hajtás, karifejlesztés, upgrade vadászat helyét szépen lassan a petharcolós, solozgatós „pötyizős” játék veszi át. Ez az eladásoknak rosszat tesz, de okos goblinok ilyenkor kezdik el dörzsölni a tenyerüket és nagyobb figyelmet szentelnek az alapanyagok piacának.
A hosszabb távú befektetések ideje jön el egy kiegészítő utolsó hónapjaiban, gyakorlott spekulálók már rutinszerűen vásárolnák fel az egyre olcsóbb és olcsóbb ore-okat, virágokat, bőröket és enchant alapanyagokat, hogy hónapokkal később 3-4-szeres haszonnal adják el őket. Ez a bevett szokás, ez a bevált módi. Ezt a tuti.  

Legalábbis eddig ez volt…


Régen találkoztam utoljára akkora bizonytalansággal a goblin társadalomban, mint most. Az elmúlt pár hetet a Warlords of Draenor kiegészítőre való felkészülés megtervezésével töltöttem, mégis úgy éreztem magam, mint az évekkel ezelőtti kezdő önmagam. Elbizonytalanodtam, és velem együtt sokan mások is.

Ilyenkor minden fórum második kérdése azzal foglalkozik, hogy mit raktározzunk be a következő kiegészítőre, mivel lehet majd sokat keresni. Az általában segítőkész emberek – szándékosan titkolózva ugyan, de – hasznos tanácsokat látják el a kérdezőt, és egy kis olvasgatás után fel lehet építeni egy vázlatos tervet.

Most viszont bizarr helyzet alakult ki. A kérdezők ugyanúgy megkapják a válaszokat, de a hozzászólások mindig valahogy úgy végződnek, hogy „De ez most nem biztos, hogy jó ötlet!” – Lelövöm a poént: Ugyanis elképzelhető, hogy rossz húzás lenne bevásárolni MOP alapanyagokból!

Az eddig magabiztos emberek/bloggerek egyhelyben toporognak, sőt az ilyenkor megjelenő néhány „AHkirályvagyokrámhallgass” emberek is elcsendesültek.
Egyszerűen nem tudják, hogy merre tovább!

Nem mernek teljes gőzzel belekezdeni a guildbankok feltöltésébe, mert nagy esély van arra, hogy rájuk rohadnak az alapanyagok. Ennek oka pedig a WOD-ban megjelenő Garrison-rendszer és az, hogy a Blizzard átdolgozza a szakmákat.

A szakmák „revampjára” jó példa a Blacksmithing. A BS szakmát fel lehet húzni csupán Ghost Iron segítségével, ez régóta ismert tény. Ez a változás jó húzás volt a fejlesztők részéről, de goblin szemszögből aggodalmakra ad okot. Nagyon kevesen foglalkoztak profession kitekkel és a BS powerleveling alapanyagok piacán sem mozogtak sokan, és ezért nem volt érezhető hatása a piaci életre (én tapasztaltam a low lvl BS alapanyagok iránti kereslet csökkenését).
De mi lesz akkor, ha a Blizzard ezt a példát alkalmazza a többi szakmánál is?

Például tönkretehetné az Alchemy felhúzására (is) szakosodott farmolók/goblinok üzletét azzal, hogy feleslegessé teszi az old content alapanyagok megvásárlását a skillhúzáshoz.
Ahogy telik az idő egyre többet fogunk tudni erről, egyelőre kezeljük csak felvetésként a dolgot. Nincs értelme túlizgulni magunkat, amíg nem tudunk pontosabbat.


Viszont nagyobb aggodalomra ad okot a Garrison. A bevallottan félig bot-szerű új feature.
A player housing wowos megfelelőjéről már több információnk van és – ahogy azt kell – meg is jelentek az első spekulációk. Az igazság az, hogy nagyon keveset tudni a Garrisonról és akár már holnap megváltozhat a fejlesztés iránya. Vegyünk például az egyik leggyakoribb kérdést, miszerint Account Wide feature lesz vagy sem. Már erre a kérdésre is több hivatalos válasz jött. Volt szó arról, hogy karakter specifikus lesz, de emlegettek accwide megoldást is, sőt.
Mindkét verziónál volt hivatalos nyilatkozat (szándékosan meg megerősítést írtam), de talán egy ilyen fontos részt képlékenysége is mutatja, hogy mennyire nincs még átgondolva az egész.

Amit biztosan tudunk, hogy recruitolhatunk NPC followereket és mesterembereket.
A followereket elküldhetjük küldizni de bányászni is, ráadásul offline módban!
Ha Blacksmith NPC-t választunk, recepteket fedezhet fel nekünk és –mint azt tudjuk már- korlátozottan ugyan, de rendelkezésünkre fog állni a Blacksmith szakma is.

A gond az, hogy sok lényeges kérdésre még nem tudjuk a választ.

A Garrison bányászai csak az újfajta ore-t bányászhatják majd vagy más bányába is „küldhetjük” őket?

Mennyire éri meg majd így farmolni az alapanyagokat? Egyértelmű, hogy termelékenységében nem fog felérni egy unalmában bányászgató játékos által kitermelt mennyiséggel, de még így is gyökeresen átalakíthatja az ore-k és barok piacát. A kelleténél hamarabb űzheti a béka segge alá az árakat.

És mi van ha virágozni, skinningelni tudunk küldeni majd NPC-ket, vagy kilogolás előtt megmondjuk, hogy prospecteljék le a 130 stack ore-t, amíg offline vagyunk?

A Garrisonokat nemsokára részletesebben is kitárgyaljuk, hiszen egy nagyin ígéretes ámde ránk, goblinokra veszélyes újításról van szó. Azt már most boritékolhajuk, hogy sok dolgot kell átgondolnunk és új módszereket/stratégiákat kitalálnunk.


Még jelentkezem…

World of Warcaft Vagyonosodási Vizsgálat 2013

$
0
0
Eric Dekker, a The Golden Crusade blog írója ebben az évben is elkészítette a Nagy Vagyonosodási Vizsgálatot. A tavalyi évhez hasonlóan ismét szemezgetünk a rengeteg adat közül. A statisztikák kedvelői most lubickolhatnak a számok tengerében. Elemezgessünk hát és theorycraftoljunk egy jót az eredményeket a délutáni kakaó mellett.

Előre szólok, hogy a legtöbb eredményt józan paraszti ésszel meg lehetett jósolni előre.
A cikk végén természetesen az a végkövetkeztetés születik, hogy aki AH-zik az gazdagabb, mint aki nem. Találni azért néhány érdekességet, pl ki ne szeretné tudni, hogy mennyi pénze van egy PVE beállítottságú játékosnak, aki csak időnként AH-zik?




tl;dr verzió:

  • A játékosoknak átlagosan 472,979 aranya van, mégpedig 100,000 gold körüli medián értékkel. Ha már említettük a középértéket említsük a többit is: Az első negyed (vagyis a „legszegényebb” 25%) 25,000 gold, míg a harmadik negyed (75%)  325,000 gold.
  • 80,8%-uk, azaz 3,133 ember ennél kevesebb golddal rendelkezett a kérdőív kitöltése pillanatában.
  • 74,9% - 25,1% volt az US-EU arány az amcsik javára.
  •  Átlagosan 6 évvel ezelőtt nyomtak rá először az Enter World gombra.

A tavalyi eredményeket bemutató cikket nem olvasók számára álljon itt néhány információ magáról a vizsgálatról. Eric Dekker immár harmadik éve kéri a WoW játékosok segítségét egy kérdőív kitöltésében. A kérdőív főként a játékosok ingame vagyoni helyzetére kíváncsi és ezt veti össze a játékon belüli szokásaikkal.

A kérdőívet kitöltők közé óhatatlanul is keveredhetett pár rosszakaró, nevezzük néven őket, Trollok. Az eredmények megállapításánál éppen ezért rostálni kellett a beküldött kérdőíveket.

Eric nem vette figyelembe például azokat a válaszadókat, akik
  • saját bevallásuk szerint
  • több mint 10 éve játszanak, vagy 
  • több mint 100 millió goldon csücsülnek. 
Ezen kívül a felmérés csak az US és EU realmeken játszók adatait tartalmazza.

Mivel a World of Warcraft 9 éve létezik (2004-ben jelent meg), ezért 10 éve játszani a játékkal teljességgel lehetetlen.

Összesen két kitöltő volt, aki nem US vagy EU realmen játszik, ezért ezt a két kérdőívet kihagyta a vizsgálatból. A két játékos egyébként egy koreai és egy kínai felebarátunk volt.

A birtokolható gold határát azért húzta meg 100 milliónál, mert maximum ennyi gold tárolható egy accounton, vagyis ennyi a gold cap / account. (50 karaktert lehet egy accounton létrehozni, ha mindegyik saját guildbankot csinál akkor karakterenként 2 millió golddal számolhatunk). Ahol tehát 100 milliónál nagyobb összeg szerepel, ott joggal lehetett feltételezni az elírást vagy a profi goldfarmer tevékenységet, ezért a szűrőn fennakadók kérdőíveit nem vette Eric figyelembe.

A fenti három kritérium bevezetésével az összesen 3912 beküldött kérdőívből 3878 kérdőívre szűkült a kör. Ekkora mérési tartományból alakultak ki a lenti adatok. Ez bőven kevés ahhoz, hogy általánosítsunk a teljes játékosállományra, ám mégis helytálló következtetéseket vonhatunk le az adatokból.

A kérdőívet október 28 és november 10 között lehetett kitölteni és beküldeni.
A WoW iránt érdeklődők könnyen belefuthattak a felhívásba, hiszen a közismert releváns oldalakon, a közösségi oldalakon, gold blogokon és redditen is bele lehetett futni Eric felhívásába. Fontos megjegyezni, hogy a kapott eredményeket erősen befolyásolják  a gyakorlott AH kereskedők, azaz a valós adatoktól erősen felfelé húznak. Ez magyarázható azzal, hogy a játékosok nagyobb része nem szentel időt (vagy csak igen keveset), hogy kedvenc játékuk híreivel kapcsolatban naprakészek legyenek, viszont a játék gazdasági része iránt érdeklődő (és minden bizonnyal fórumokat/blogokat rendszeresen olvasó) játékosok biztosan belefutottak a kérdőívbe és kitöltötték azt. A játékosok ezen rétegére jellemző, hogy akár nagyságrendekkel több aranyuk lehet, mint Átlag Pistinek, és ez befolyásolta a kapott végeredményt.

Magyarul: arányaiban nézve a WoW goblinok száma elenyésző a játékosállományhoz képest, de a felhívásra mégis könnyebben találhattak rá, mint az átlagos játékosok – ezért (egy kis túlzással) a kimutatás inkább szól a gazdagabb WoW játékosok vagyoni helyzetéről, és semmiképp sem átfogó.

Nagyon nehéz nem megjátszani a ziccert és párhuzamot vonni a 2013-as magyarországi átlagkeresetként kihirdetett nevetséges számmal. Itt a példa arra, hogy játék és valóság mily egyező is lehet. A milliós létszámú minimálbérest is képes felhúzni az ilyen-olyan ígérgetéssel/tevékenységgel vagyonra szert tevő  felső elit. Na de ne kalandozzunk el.

Az előző évi jelentéshez hasonlóan a grafikonok előtt jöjjön ismét az összefoglaló, hogy ne kelljen annyit tekergetni a lap tetejére:
Innentől vegyétek úgy, mintha a legtöbb mondatot így kezdeném: „A kitöltők válaszai alapján…”

A játékosoknak átlagosan 472,979 aranya van, mégpedig 100,000 gold körüli medián értékkel. Ha már említettük a középértéket említsük a többit is: Az első negyed (vagyis a „legszegényebb” 25%) 25,000 gold, míg a harmadik negyed (75%)  325,000 gold.

A lenti táblázatban Eric szemléltette az US-EU játékosok vagyoni helyzetét feltüntetve, hogy átlagosan mennyi pénzük van a játékosoknak (zárójelben pedig, a végeredményül kapott átlag gold értékhez mért eltérést)
 

Amint az jól látszik, az EU playerek jóval gazdagabbak az US szerveren játszó társaiknál.

 

Játékidő


A válaszadók átlagosan 6 éve játszanak. Ez – mondhatjuk – megegyezik a tavalyi eredménnyel. Természetesen egy éves eltolódás figyelhető meg a tavalyi kimutatáshoz képest.


 
Ha megengedjük magunknak, hogy az összes WoW játékosra vetítsük ezt az eredményt, akkor a jól ismert szállóigét kapjuk; Haldoklik a WoW! A játék az utóbbi 2-4 évben hadilábon áll a játékosok megtartásában (azaz fogyunk gyerekek), de a régi veteránok továbbra is lojálisak maradnak a játékhoz. Ez természetesen korántsem minősül reprezentatív adatnak, hiszen a veteránok rendszeresen látogatnak WoW-specifikus site-okat és sokkal nagyobb eséllyel botlottak bele a kérdőívbe, mint a játékot csak 1-2 órás kikapcsolódásra használó játékosok. Vajon ezt még hányszor fogom leírni?

Ha a játékkal töltött éveket vetjük össze a birtokolt gold mennyiségével kijelenthetjük, hogy minél régebbi a játékos annál inkább több pénzt szeretne magánál tudni.
Nincs ebben semmi érdekesség, ha kicsit belegondolunk egy játékos gondolkozásába.
Az első években minden új, minden jó, és maga a játék a lényeg. Senki sem azért kezd el wowozni, mert ő goblin akar lenni és majd jól valódi alt-hadsereget készít maxos szakmákkal. Viszont ahogy telik az idő egyre unalmasabbá válik a küldizés/raidelés/pvpzés mókuskereke és más szórakozás felé néz a játékos, hisz magát a játékot imádja… csak a szufla fogyott el kicsit. Elkezd hát mountokat gyűjteni, petekkel harcolni stb amihez pénz kell. Amit vagy kitermel vagy megvesz.



Vagyoni eloszlás

 
A tavalyi kimutatásban Lorenz-görbe és Gini- index segítségével szemléltette Eric a játékosok vagyoni helyzetét, de már akkor is érezhető volt, hogy ez nem volt igazán jó ötlet.
A két diagram teljes népességre vonatkozik, Eric viszont elég szűk rétegből vette a mintát, emiatt felesleges erőltetni a két diagrammot.
Ehelyett táblázatban hasonlította össze az elmúlt három év eredményeit.

KLIKKRE NŐ! 

Ahogy az várható volt, ahogy a játék öregszik úgy lesz mindenkinek több aranya.
Ez sokszor előforduló téma a fórumokon és népesebb blogokon. Valóban lapátolják a goldot az aktívan játszó játékosokba (daily questek, Timeless Isle és az örökké goldot dobó táska a bossokból, hogy csak a legáltalánosabb pénzforrásokat említsem).

Igaz ugyan, hogy a tavalyi évhez képest kicsivel többen vannak akik, 10,000 goldnál kevesebb pénzzel rendelkeznek, de mind 10,000-es, 100,000-es és az 1 millió goldos tartományban továbbra is csökkenés figyelhető meg. Ilyen kis mintavétellel nem lehet biztos következtetéseket levonni, tudjuk be a WoW játékosszám erőteljes csökkenésének.

A százalékokat nézve tehát az előző évekhez képest csökkenés figyelhető meg, mégis több pénzük van a játékosoknak ha összevetjük az eredményeket a 2012-es és 2011-es adatokkal.
A képzeletbeli négy részre osztott kör ¾-ed részére igaz ez az állítás.
Az első negyed (fent említett „legszegényebb 25%”) teljesít csak rosszabbul a tavalyi évhez képest.

Hatásvadász módon kijelenthetjük, hogy a WoW játékosok ¾-e jobban él mint egy vagy két éve! Köszönjük Ghostcrawler! Szavazzuk meg az ország Lead Designerének!

Még egy észrevétel a táblával kapcsolatban:  bár általánosságban a játékosoknak több pénze van, de az átlag játékosok és a nagyon gazdagok közötti szakadék tovább szélesedett.

 

Külső források


A továbbiakban azt vizsgáljuk meg, hogy a válaszadók honnan szerzik ötleteket/információkat és, hogy milyen eszközöket vesznek igénybe az aranyszerzéshez.


A kérdőív felsorolt néhány weboldalt és más lehetőségeket. Eric arra volt kíváncsi, hogy alanti lehetőségek közül melyikkel és milyen gyakran élünk.



  • Usage: a 2013-as felmérésben részvevők hány százaléka használja az adott médiát.
  • Average (Difference): Az adott médiát használók átlagos vagyona (zárójelben az ezévi átlagértékhez mért eltérés százalékosan)
  • A 2012és 2011 oszlopokban pedig az előző évek eredményei láthatók.

Rögtön egy érdekes adat. A válaszadók 48%-a válaszolt úgy, hogy egyik felsorolt információszerzési lehetőséggel sem él. Ez a 2012-es 18%-hoz képest 30%-al több.
Nem meglepő, hogy ezeknek az embereknek kevesebb az átlag goldjuk, a felmérés átlagához (472,979g) képest 32%-al kevesebb.

Ha gold blogot olvasol akkor több goldod lesz!!!– Ezt a világklasszis megállapítást mi sem bizonyítja jobban, mint, az, hogy akik The Consotiumot, JMTC-t és gold blogokat olvasnak, steameket és podcastokat néznek/hallgatnak rendelkeznek a legnagyobb átlag gold értékkel.

MMO Champion és a két reddit oldal olvasóinak valamelyest több pénzük van a 2013-as átlagnál (472,979g), viszont a Wow Insideres Gold Capped rovat olvasói és a Google+ WoW Gold Making  közössége az átlaghoz képest kicsit rosszabbul teljesített.

Különösen érdekes eredményt értek el a valamilyen fizetős gold guide-t megvásárlók.
Az ember azt hinné, hogy ha már pénzt adnak ilyenért, akkor kőgazdagok akarnak lenni (és lesznek is). De inkább valószínű, hogy kezdőkről van szó és csak a megtetszett mountra akarják összeszedni a pénzt minél gyorsabban  az illegális eszközöket mellőzve.
Az átlagként kijött 268,159 goldjuk 43%-al marad el a felmérés végén kapott átlagtól (472,979g).

 

Használt addonok/segítségek


A kérdőív egyik újdonságát köszönthetjük a pénzcsináláshoz használt eszközökben.
Az alábbi táblázatban láthatjuk, hogy a válaszadók hány százaléka használja az adott eszköz, és, hogy mennyi pénzük van átlagosan (zárójelben a 472,979 aranyhoz mért eltérés).



A táblázatot böngészve ismét feltalálhatjuk a spanyol viaszt: ahhoz, hogy játékban maradj a goblinok világában szükséged van az addonokra és egyéb segítségre. Az addonok helyes használata minden ember vagyonára jótékony hatással volt. A TradeSkillMaster veri a mezőnyt. No persze nem azért mert nagyon jó reklámot kapott a többi addonhoz képest, de tény, hogy minden új goblinnak azt tanácsolják, hogy szánjon pár napot a nagyon bonyolult ám rendkívül jól megcsinált addon betanulására. Az Auctionator sokkal átláthatóbb és mondhatni, hogy az Átlag Goblinok kedvenc addonja. Aki csak felszínesen akar belemenni a pénzcsinálásba, annak ezt az addont ajánlom.

Az Auctioneer – a nagy öreg – Eric szerint elképzelhető, hogy inkább a casualabb játékosok használják. Engem igazából meglep, hogy egyáltalán még létezik az az addon.
Vendor search-ön kívül semmire sem használtam, mert van vagy jobb vagy átláthatóbb megoldás az Auctioneernél.

Mielőtt rátérnénk az illegális csúnyaságokról készült statisztikára, nézzük meg, hogy a válaszadók milyen a játék mely aspektusait preferálják.

In-Game aktivitás



A lenti két táblázatból olvashatjuk ki, hogy a 3,878 válaszadóból hányan pve/pvp-znek, pet harcolnak stb. Valamint a második táblázat összehasonlítja a különböző tevékenységek és az azt végzők átlagos vagyonát és vagyonuk a végeredményül kapott átlaghoz mért eltérését

KLIKKRE NŐ!
KLIKKRE NŐ!

Amint azt szemfüles olvasók kiszúrhatják: aki AH-zásnak és goldszerzésnek szenteli az idejének nagy részét furcsa mód gazdagabb, mint aki nem goblinkodik annyit.


Underground WoW


A 2012-es kérdőív másik újdonsága a szabálytalánságok gakoriságát firtató kérdés.
Eric ebben ez évben is kiváncsi volt arra, hogy a válaszadók visszaélnek –e - és ha igen milyen gyakran - a tiltott módszerekkel.
Aki nem szeretett volna nyilatkozni, választhatta a „No Answer” opciót.

Az összefoglaló táblázat oszlopai a következők:
  • A játékosok hány százaléka él az adott szabálytalansággal
  • Ezen játékosok átlagos vagyona
  • Előző érték viszonyítása a végeredményül kapott átlag gold értékéhez (472,979g)

KLIKKRE NŐ!


A legszembetűnőbb változás a tavalyi évhez képest, hogy a botolás helyett a gold vásárlás a leggyakoribb „tiltott” tevékenység a játékosok közt. Azok közül, akik naponta használnak illegális eszközöket a botolás volt a legnépszerűbb. A válaszadók 0,6%-a botol minden nap.
Természetesen azok akik sosem éltek vissza a szabályokkal sokkal kevesebb golddal rendelkeznek, mint azok, akik engednek a csábításnak.
Sajnos pontosabb következtetéseket nem lehet levonni a fenti táblázatból, mivel kevesen voltak olyan bátrak, hogy bevallják, hogy bűnöznek. Az egyetlen biztosan helyálló következtetés, hogy a csalók lubickolnak a goldban.

 

Konklúzió


A 2013-as évben beküldött kérdőívek száma messze elmarad a tavalyi évhez képest (több mint 11 ezer), mégis elegendő adat állt Eric rendelkezésére, hogy körvonalazni tudja a WoW játékosainak anyagi helyzetét. Ahogy az várható volt, mindenki jobban áll, mint egy éve – a kérdőív nem is ennek megállapítására készült, inkább a statisztika szerelmesei csemegézhetnek belőle.

A régebbi játékosok (értsd: legalább két kiegészítő óta játszanak) joggal érzik, hogy a játék egyre határozottabb léptekkel halad a kifutás felé. Szándékosan kerülöm a „Haldoklik a WoW!” szállóigét, mert azért ennyire nem rossz a helyzet. De a sok más játékot megjárt emberek felfedezni vélhetik az MMO-k tipikus (és hibás) húzását amikor azok elkezdenek gyorsulni a lejtőn. Nevezetesen azt, amikor mindenfélét hozzávágnak a játékosokhoz, aranyat, itemet, könnyítéseket – A „Mindegy csak maradjatok pls!„ mantrát csikorgatva a fogaik közt, miközben az aktív accountok csökkenő számát követik izzadó homlokkal azon imádkozva, hogy meg ne csörrenjen a mellettük lévő BOSS feliratú vörös telefon.

A legnagyobb gond ezzel mégis az, hogy a jónép hozzászokik a könnyű élethez és felháborodik ha a jövőbeli újítások akár csak minimálisan is próbálnák visszaterelni a dolgokat egészséges mederbe. Jön egy rendkívül ígéretes kiegészítő és szegénynek már most viselnie kell egy halvány „Another Fail” matricát – pusztán azért, mert rosszul kezelték annak idején a játékosok fogyását és a maradók megtartása érdekében a kelleténél több fórumon whine-olóra hallgattak és lebutították a játékot.

A Warlords of Draenor nem fogja megrengetni a világot, nem fog csodát művelni.
Letudja a maga két-három hónapját ami a megjelenés utáni visszatérőket illeti, aztán ismét elkezdenek fogyni a játékosok. De ez egy másik cikk témája…



Még jelentkezem…

Átállás TSM 2.0-ra

$
0
0
A TSM-ről mindig is tudtuk, hogy nem egyszerű addon.
Nagyon profi, de nagyon bonyolultnak tűnik. Ez sokakat megrémített és inkább eddig lemondtak a TSM által nyújtott kényelemről. A 2.0-ás verzió, első ránézésre tovább bonyolította a helyzetet, és valóban kész rémálommá válhat a beállítása – viszont maximálisan megéri.
Egy helyesen beállított TSM-mel perceket spórolhatunk egy-egy csekkolás/repost, vásárlás, vagy keresés alkalmával, a percekből órák lesznek, amiket más tevékenységre fordíthatunk – „Time is money, Friend!”.

Akik komolyabban veszik az elsőség fogalmát tudják, hogy  milyen érték másoknál gyorsabbnak lenni. A TSM előző verziójáról viszont még tapasztalt felhasználóknak is nehézkes lehet az átállás. Ebben segít ez a guide, amit Marcus Ty leírása alapján készítettem.


A guide azoknak szól inkább, akik már valamennyire ismerik a TSM-et.
Az addonnal most ismerkedők viszont a cikk végén találnak videós magyarázatot teljesen az alapoktól Phat Lewts jóvoltából.

Megnyitva a TSM 2.0 ablakát a következő kép jelenik meg. A modulok száma a letöltött kiegészítők függvényében változhat.



A betűk jelentése:

  • A – Status (a képen)
  • B – Groups / Csoport
  • C – Module Operations / Műveletek
  • D – Tooltip Options
  • E – Accounting
  • F – Additions
  • G – AuctionDB
  • H – Destroying
  •  I  – Item Tracker
  •  J – Materials

Fejfájás elleni gyógyszer megvan?
Akkor kezdhetjük!

 

 Groups


A TSM 2.0 talán legnagyobb újítása a „műveletek” bevezetése. Az előző verzióban egyszerűen csináltál egy Groupot, bepakoltad az itemeket, posztolási szabályokat (hány darabot, mekkora undercuttal posztoljon stb) rendeltél hozzá és ennyi. Viszont ezt a műveletsort minden egyes alkalommal végig kellett játszani, ha új Groupot akartál létrehozni. A TSM 2.0 újdonsága a „Műveletek (Operations)” éppen ezt a procedúrát hivatottak segíteni/egyszerűsíteni.
Az addon már külön kezeli a Csoportokat és a hozzárendelt szabályokat.
Ezentúl egy új Csoporthoz hozzá kell rendelni egy előre elkészített „műveletet” vagyis szabályt, nem pedig beállítgatni; azaz a sok fárasztó beállítást elég egyszer elvégezni, az elmentődik és később más és újabb Csoportokhoz hozzárendelhető lesz.

Lássuk a Groups ablakát



A képen a bal oldalon elhelyezkedő menüt érdemes szemügyre venni, ahol a különböző csoportok láthatók. De mielőtt folytatnám, egy pillanatra kanyarodjunk el. Ha megnyitod valamelyik karid szakmáját a következő felugró ablakot fogod látni:



Az addon megkérdezi, hogy szeretnéd e, hogy automatikusan készítsen erről az adott professionról egy Csoportot. Ez esetben egy Alchemy alton kérdezte meg és a „YES!”-re nyomva elkészítette a fenti képen látható Professions főcsoportot valamint azon belül az alcsoportokat. Amint látod a Professions főcsoporton belül csinált egy Alchemy alcsoportot és azon belül további alcsoportokat a craftolt itemeknek és alapanyagoknak (Crafts és Materials)
A Crafts csoportban az összes általad legyártható item belekerült és a Materials csoportba kerültek az alapanyagok. Ez egy hihetetlenül felhasználóbarát húzása az adonnak, ha csak alap dolgokra akarod használni és nem akarod tovább finomítani, akkor tökéletes is.
Vagyis kezdő felhasználók végeztek is a szakmájuk termékeinek csoportba rendezésével!


Persze ahol egyszerűsítés van, ott desszertre „fekete leves” jár. Ha kicsit átláthatóbbá, netán szeparáltabbá kívánod tenni a csoportokat, már bele kell turkálnod a beállításokba.

 

Alcsoportok létrehozása


Ebben a részben alcsoportokat fogunk létrehozni egy JC szakmával. Előzőleg kértük a TSM-et, hogy automatikusan csináljon nekem Csoportot a szakmához. A „Crafted” alcsoportba van beszórva minden itemem, ami zavaró lehet. Kit érdekelnek a BC-s nyakláncok és egyéb kutyafülék?! Célszerű tehát további alcsoportokba rendezni a számunkra fontos itemeket.

Az alábbi képen azt látod, hogy csináltam egy Primal Diamonds alcsoportot a Jewelcrafting/Crafts csoportban és csak a nekem kellő itemeket adtam hozzá az alcsoporthoz.
Az itemek hozzáadása a TSM 1.0-ban megszokott módon történik, az „Item” menüpont alatt.



TSM 2.0 Operations


Az aukciók posztolására és megszüntetésére eddig „szabályokat” kellett rendelni az adott csoporthoz. Például, hogy mennyivel tegyen a legolcsóbb aukció alá, hány darabot tegyen be AH-ba stb. A TSM 2.0-ás verziójában ezt a részt külön választották a Csoportoktól és egy teljesen új felületet kapott. A dolog apropója az, hogy ne kelljen minden új csoport létrehozásánál mindent beállítgatni; legyen elég egyszer létrehozni egy „poszotlási/megszüntetési szabálytgyűjteményt” amit később bármilyen újonnan létrehozott csoporthoz hozzárendelhetünk könnyen. Szöszmötölni persze most is kell, de csak egyszer… és ez nagyon jó húzás volt.

Elkészíteni egy ilyen gyűjteményt bonyolultnak tűnhet, de hidd el, csak addig, amíg megcsinálod az első ilyen beállítást. Utána ráérzel mennyire jó ez a változtatás és azt veszed észre, hogy sorra gyártod az ilyen-olyan beállításokat. Célszerű például létrehozni egy csoportot amibe az olyan itemeket teszed, amiket egyesével-ötösével-tizesével fogsz majd eladni. Én így árultam ki a klánbankomból a „sallangokat” és kerestem 20 ezer goldot olyan itemek eladásával, amik már évek óta csak porosodnak. Beállítottam a „sallangok” csoporthoz, hogy pakoljon be mindent és egy perc alatt megoldottam a sok szemét újraposztolását komolyabb munka nélkül.

Az Operations résznél 5 fület találsz, melyek a következők:


1.    Auctioning – posztolási, megszüntetési és reset szabályok
2.    Crafting – alapanyagár és a craftolt item árainak szabályai
3.    Mailing – altoknak küldött mailek beállításai
4.    Shopping – a Shopping modul szabályai
5.    Warehousing – a Warehousing modul szabályai

Minden csoporthoz legalább egy Auctioning szabályt kell rendelned, hogy működjön TSM-ben. Az alábbi példán a már említett Primal Diamond csoporthoz létre hozunk egy Primal Diamond nevű műveletet (Operations / Primal Diamond). Megj: A képen látható még a lentebb tárgyalt Post fül és beállításai is.




Posztolási beállítások


A Post fülön tudod beállítani az alapvető beállításokat, mint az ció hosszúsága, hány darabot egyszerre (stack size) és mennyit rakjon be ebből (post cap). A Price Settings alatt találod a rémálmot mindenféle értelmetlen értékkel.


Négy beállítást tehetsz itt meg. Ezeket jól gondold át.

  • Minimum Price - Az itt beállított érték alatt nem teszi be az AH-ba az itemet. Ehelyett átugrik a Reset Methodnál beállítottakra.
  • Maximum Price - A maximum ár, amit elkérsz az itemért
  • Normal Price - Ezt az értéket akkor használja az addon, ha nem tudja eldönteni, hogy mi legyen. Olyanesetekben például, amikor egy mási keladó túl drágán, túl olcsón rakta be az árut, vagy amikor nincs bent olyan item az AH-ban, amit el akarsz adni.
  • When Below Threshold - Mit csináljon az addon ha a minimum árad alatt vannak AH-ban az itemek?
  •   Post at Maximum Price
  •   Post at Minimum Price
  •   Don’t Post Items
  •   Post at Normal Price


Amint látod a mezőkbe nemcsak konkrét értékeket de változókat is lehet írni.

Ezek a következők:


TSM 2.0  név
Jelentés
AucAppraiser
Auctioneer Appraiser ár
AucMarket
Auctioneer Market ár
AucMinBuyout
Auctioneer Min Buyout
avgBuy
Average Buy ár
avgSell
Average Sell ár
Crafting
Crafting költség
DBMarket
AuctionDB Market ár
DBMinBuyout
AuctionDB Min Buyout ár
Disenchant
Disenchant érték
matPrice
Alapanyagköltség
VendorBuy
Érték ha vendortól veszed
VendorSell
Amennyiért a vendor veszi meg
wowuctionMarket
WoWuction Realm Market érték
wowuctionMedian
WoWuction Realm Median ár


Ez még így, magyarosítva sem valami barátságos. Nézzük inkább egy példán keresztül a fenti Primal Diamondos kép alapján.

Úgy állítottam be, hogy a Minimum Price (TSM 1.0-ban Threshold) a Crafting költség 110%-a legyen; de írhattam volna azt is hogy 75% AucMarket. Szeintem átláthatóbb a „110% crafting”. A Normal Price (TSM 1.0-ban Fallback) nálam 120% AucMarket  valamint a Maximum Price az Aucmarket 150%-a. Ezen kívül beállítottam, hogy ne posztoljon semmit ha az item jelenlegi AH ára az én Minimum Price-om, tehát az én minimum áram alá esik.

Ez egy alap beállítás. Persze lehet játszani a különböző képletekkel, mint például a Maxés Min függvény bevezetésével. Vagyis mazochisták a Normal Price alá akár ezt is írhatják: Max(120% AucMarket, 1.5 * Crafted), ahol a két feltétel közül a drágábbat választja. Valószínűleg ennél népszerűbb beállítás lesz egy konkrét érték, mondjuk az 506g22s megadása.

Tovább bonyolítva (és ezzel együtt tökéletesítve) a dolgot akár azt is beállíthatom, hogy 6 db Golden Lotus árát vegye alapul: 6 * AucMinBuyout(item: 72238). Itt az item ID-jét kell beírni, amit Wowheadről könnyen kimásolhatsz, de használhatod a Shift+bal klikket is, hogy belinkeld a mezőbe. Ez esetben így fog kinézni a képlet: 6 * AucMinBuyout([Golden Lotus]).

Kis kitérőként említenék néhány szót az ilyen mezőkről. A fent említett mezőkbe nem csak konkrét értékeket vagy függvényeket, hanem egyszerű képleteket is beírhatunk. Az addon kezeli az összeadást, kivonást, szorzást és osztást is a százalék mellett. A műveletekhez a  +,-,*,/ jeleket használhatjuk. Ezeken kívül használhatjuk a zárójeleket is. Így rengeteg lehetőség nyílik meg előttünk, hogy a saját szájízünk szerint árazzuk be egy-egy csoport itemjeit. Ha például azt írom, hogy “150% ((crafting + Disenchant) / 2)” akkor az item crafting ÉS Disenchant érték átlagának a 1,5-szeresét veszi.
Fentebb már bemutattam a min és max függvényeket. Segítségükkel egy egyszerű vizsgálat alapján választhatjuk ki a megfelelő árat. Például a "max(120% crafting, DBMarket, 40g)" azt jelenti, hogy a legmagasabb árat veszi a három vizsgált ár közül. Vagyis azt választja, ami a legnagyobb a crafting költség 1,2-szerese, a piaci ár és 40 arany közül.


Cancel


Az aukciók megszüntetésére vonatkozó beállításokat legjobb ha alapértelmezettként hagyjuk.
Aki mégis szeretné bolygatni kicsit őket a következő dolgokon változtathat:
  •    Cancel Undercut Auctions  - A Cancel funkció ki/bekapcsolása
  •    Keep Posted - Annak engedélyezése, hogy undercut esetén is hagyjon néhány itemet az AH-ban
  •  Cancel to Repost Higher - Megengeded a TSM-nek, hogy megszüntessen olyan aukciókat, amiről úgy gondolja az addon, hogy drágábban is visszatehetné őket.
    •   Repost Higher Threshold - Ha az item nem posztolható a megadott értékkel drágább árért mint a jelenlegi ár, akkor nem  a TSM nem fogja újraposztolni magasabb áron

    Reset


    Engedélyezve ezt a TSM fel fogja vásárolni azokat az itemeket, amelyek olcsóak és drágábban visszatehetők AH-ba.
    • Enable Reset Scan -  Ki/bekapcsoló
    • Max Quantity to Buy - Értelemszerűen a maximum item amit megvegyen
    • Max Reset Cost - A maximum összeg amennyit az item piacának resetelésére szánsz
    • Min Reset Profit -  A minimum profit amit a Reset művelettől vársz. Ez alatt a TSM nem „resetel”
    • Price Resolution - Ennyire nem vagyok profi
    • Max Cost per Item - A maximum ár amennyit egy adott itemre költesz

    Crafting műveletek




    Lényeges rész jön. Az itemek craftolási költségének és az itemekből származó profit kiszámításának módja.

    A Crafting fül beállításainál (Crafting/Options) a Default Price Settings részében, a Default Material Cost Method alatt veszi a TSM az alapanyagok minimum árát a Min függvény segítségével, és ezt összevetve a Default Craft Price Method alatt található AucMinBuyout  értékkel, kiszámolja a craftolt itemből származó profitot. Magyarul (és egyszerűsítve) az alapanyagárat nézi az AH-ban bent lévő legolcsóbb eladni kívánt item árához és kiszámolja a profitot Ha szeretnéd, nyugodtan változtathatsz a fenti beállításokon saját szájízed szerint.



    Maradunk a Crafting fülön, viszont továbblépünk a Crafting Operations részhez.



    A Crafting Operations résznél a min és max restock mennyiség mellett beállíthatod a minimum profit értékét is. A fenti példánál én kipipáltam a Default Craft Pricing Methodot (tehát azt mondtam, hogy ne a default beállítást használja) és ehelyett azt adtam meg, hogy az AucMarket árat használja (Craft Price Method).

    Craftolás a TSM 2.0-ban


    Ha megnyitod valamelyik karidon a szakmádat észreveheted, hogy az alap UI-t lecserélte a TSM a sajátjára. Arra bíztatlak, hogy ízlelgesd és szokd meg, mert sokkal jobb.




    Amint látod az ablak kibővül egy Professions, egy TSM Groups, egy Gather és egy Show Queue gombbal. A Professions tab megfelel a régi szakmás ablaknak.
    A <> jelben lévő szám jelenti, hogy mennyi skillt húz egy craft és a [] jelek között találod a nálad lévő alapanyagok alapján craftolható mennyiséget.
    Tehát a fenti képen a Living Steel 5 skillpontot ad és 1 darabot craftolhatsz jelenleg.



    A TSM nagy előnye, hogy itemeket craftolhatsz előzőleg beállított csoportok alapján és listába (Queue) rendelheted őket. Mint a TSM 1.0-ban a Crafting Queue.
    Itt jön képbe a TSM Groups gomb, rákattintva egy csodásan ijesztő látvány tárul elénk:



    Ha kijelölöm azokat a csoportokat, amelyekből craftolni akarok és megnyomom a Restock Selected Groups gombot, változik a Craft Queue ablak is. A képen kijelöltem az Arcanite Bar és a Gem Transmutes csoportokat és a TSM 2.0 (a hozzájuk rendelt Operations alapján) jelezte, hogy mindössze 4 darab Vermilion Onyxra van még szükségem a craftoláshoz. Vagyis ezeket még be kell szereznem, hogy craftolni tudjak.

    Craftolás altokkal


    A legtöbb goblin kisebb-nagyobb hadsereget tart a szakmák miatt és rengeteg dolgot craftol ide-oda logolgatva a karakterek között. A TSM már lehetővé teszi, hogy listát készíts a craftolni kívánt itemekről, és ez a lista megmarad az altokra logolás után is. Ez nagyon jó újítás, a régi Quick Auctions 3 addont idézi, ami hihetetlen nagy segítség volt WotLK idején.
    Tehát AH-s altoddal elkészíted a listát azokról, amit le akarsz craftolni és az adott karakteredre logolva azonnal fogod tudni, hogy pl 3 darabot kell craftolnod egy glyphből.





    Materials modul


    A TSM 2.0 Materials gombjára kattintva (J betű a legelső képen) egy listát kapsz a különböző alapanyagokból. Arról, hogy mennyivel rendelkezel belőlük és, hogy mennyibe kerülne a legyártásuk.



    A Mat Priceárát a TSM a Crafting modulnál kitárgyalt Default Material Cost Method alapján számolja alapesetben. Ez változtatható, ha máshogy szeretnéd kiszámolni egy craft alapanyagköltségét.

    Mailing modul


    A TSM postázási felülete nagy változásokon ment keresztül. Bevallom, hogy amikor először próbáltam én sírva menekültem tőle. Egy kis szünet után, második próbálkozásra rengeteg türelem árán, de megtanultam, és mára már élni sem tudnék nélküle.
    A TSM 1.0 előnye volt, hogy előre beállíthattuk, hogy XY itemet melyik altunknak küldje.
    Ezt szintén megtehetjük, csak máshol kell keresnünk a beállításokat. A műveleteknél (Operations) találod. Ha szeretnéd mondjuk az összes Ghost Iron Barodat elküldeni az alchemy-s altodnak, akkor létre kell hoznod egy postázási műveletet (Mailing Operation) és hozzárendelned a Mining alcsoportot, vagy egy igény szerint legyártott csoportot.

    A TSM 2.0 megváltoztatja a postaláda kinézetét:



    Az alsó két gombot (Open Allés Collect Gold) nem kell különösebben magyarázni.

    A TSM Groups fülön hajthatod végre azokat a postázásokat, amikhez Mailing Operationst rendeltél. Itt Több karinak egyszerre is elküldheted automatikusan a nekik szánt alapanyagokat, itemeket. Kijelölöd a karaktereket és egyszerűen rányomsz a Mail Selected Groups gombra.
    A Quick Send gombbal szintén itemeket tudsz küldeni, egy konkrét karakternek. Légy óvatos ha ezt a funkciót használod, könnyen félreküldheted a vagyonod egy részét. Az Other gombbal lehetőséged van például egy enchanter karakterednek átküldeni a DE-re szánt itemeket. Ilyenkor a TSM automatikusan átküldi a BOE zöld itemeket, de nem árt ellenőrizni, néha nem küld el mindent. Én azt ajánlom, hogy a TSM Groups gombot használjátok, kicsit tovább tart minden karakterhez hozzárendelni amit szeretnél, de a jövőben két kattintásra elküldhetsz mindenkinek mindent a TSM 1.0-ban megszokott módon.

    Auctioning Modul


    Az Auctioning panel szintén átalakult, de semmi vész! – a dolog logikusan van felépítve.



    A korábban létrehozott csoportokból kijelöltem a Crafts csoporton belül az Arcanite Bar, Gem Transmutes, Living Steel és Primal Diamond csoportokat. Semmi mást nem kell csinálnod, mint rákattintani a Start Post Scan gombra és az addon ellenőrzi az összes csoportban lévő item árát és kilistázza a posztolási ablakban:



    Itt történik a posztolás a Post gomb megnyomásával. Az addon végighalad a listán, ha valamit nem akarsz posztolni akkor arra az itemre nyomj Skipet.

    Félve jegyzem meg, hogy a TSM 1.0-ban működő szupergyors vásárlási makró itt is működik. Ha bízol magadban, és körültekintően jársz el, akkor másodpercek alatt vásárolhatsz több száz stack alapanyagot is akár. A módszert a Szupergyors vásárlás TSM addonnal című bejegyzésben találod.

    Nos, aki idáig elolvasta és érti, annak minden elismerésem. Bevallom nekem is sokszor fejfájást okoz egy-egy dolog megértése - hiába na, nem vagyok vérprofi.

    Azok megsegítésére, akik telejesen kezdők belinkelek néhány videót, amikben Phat Lewts elmagyarázza és megmutatja élőben is a beállításokat. Érdemes megnézni őket, mert olyan dolgokat is találhatsz bennük, amit itt nem mutattam be.

    TSM 2.0 Groups:



    TSM 2.0 Auctioning:



    TSM 2.0 Crafting:


    TSM 2.0 Mailing:


    TSM 2.0 Shopping:





    Még jelentkezem...

    Hogyan küldjünk aranyat szerverek és frakciók közt?

    $
    0
    0
    Sokak kedvét az veszi el a más szerveren vagy más frakcióban a karakterindítástól, hogy teljesen nulláról kell kezdeni, nulla copperrel. Újra össze kell kaparni egy minimális pénzmagot, hogy egyáltalán cuccokat vehessen magának az ember – nem beszélve arról, ha valaki ráun a szerverére és teljesen új életet akar kezdeni, de nincs pénze transzferelni.

    Az újrakezdés nagyon nehéz, ha nincs tapasztalatod még arról, hogy hogyan építhetsz fel egy néhány száz goldos vagyont már az első napokban.
    Azok számára nyújtok most segítséget, akik nem foglalkoztak anno a petekkel és így nem tudják a szokott módon előteremteni az induláshoz kellő kezdő pénzmagot. Másrészt a pet ketrecezős módszer nem minden szerveren válik be. Hogy a tipp mindenkinek nyújtson egy kis előnyt, oldschool trükkökkel próbálunk meg egy kis pénzt keresni.



    Egy régebbi cikkem ebben nagy segítségedre lesz. A Mighty Moneypls Hadművelet idején egy olyan karakter életét szimuláltam, aki teljesen a nulláról kezdi – a sors fintora, hogy a guide WoD-kompatibilis lesz. A korábbi írásból megtudhatod, milyen lehetőségeid vannak már lvl 1-esen is. (Létezik egy másik guide is ami bár elavult, de hasznosítható.)

    Ez alkalommal két másik apró trükkre szeretném felhívni a figyelmeteket.

     

    Hogyan küldhetsz goldot másik szerverre/frakcióra?


    Régi, ámbár elfeledett trükkről van szó. Talán be is ugrik minden ha meghallod a következőt:
    Account bound Dungeon Finder tatyókés Raid Finder táskák.
     

    Bizony. A mindig csak goldot dobáló táskáknak most pontosan emiatt örülünk. A táskákat átküldheted a szegényebb karakterednek és kinyithatod vele. Ha szerencséd van, a gold mellett több ezer aranyat érő petet is dobhat! A táskák átlagban kb 50-100 aranyat tartalmaznak.


    Mit kell tenned?


    Figyeld a Dungeon Findert és a Raid Findert. Ha épp tankot vagy healert keres és a szokásos táskákat ajánlja fel, told le az instát/raidet. Később ezt átküldheted bármelyik karakterednek az accountodon.
    Noha mostanában a Dungeon Finder nem ajánl táskákat, WoD indulása után egyre többen fognak bejelentkezni és tankhiány vagy healerhiány lesz.

    Egy másik lehetőség a Renowned Guild Tabard.
    Itt már sajnos költened kell, hogy pénzed lehessen a célkaraktereddel. A tabard szintén account bound.
    Maineddel megveheted 250 aranyért, és átküldheted bármelyik karidnak.
    A másik oldalon a tabardot eladhatod vendornak 62,5 aranyért.

    Mondom még egyszer. Nem annyit kapsz a célkaraktereddel, amennyit költesz azzal, akivel a pénzt akarod áttranszferelni.

    Nos, így lehet legálisan goldot transzferelni, ha nincs más lehetőséged. Nem leszel tőle gazdag, de az első lépésekben mindenképp segíthet.


    Még jelentkezem...

    20 kérdés az aranyról - Új sheriff érkezik a városba

    $
    0
    0
    A minap beszélgettem egy kedves olvasóval, aki a szokásos goldos kérdések mellett kíváncsi volt magára Nortonra is. Eszembe jutott egy régebben indított sorozat, a 20 kérdés az aranyról.
    Leporolva az ötletet, folytatom a kérdések megválaszolását, hogy a bizonytalan, kezdő gold guruk is lássák: mindenki elkezdi valahol és sokszor hibát is vét.

    Kedves Olvasó, kíváncsi vagyok a te történetedre is! Küld el nekem a Te válaszaid  - akár az anonimitás mögé bújva.A kérdéseket itt találod. Megválaszolhatod mindet, vagy egy részét is.

    Vágjunk bele.

    A korábbi „vallomás” alkalmával az első 3 kérdésre válaszoltam, itt vesszük fel a fonalat. 



    Mikor kezdtél banker altot?

     


    Visszatekintve arra az időre, megmosolyogtat, de egyáltalán nem volt banker altom.
    Amit éppen beraktam AH-ba, azt mindig az adott karakterrel csináltam. Ahogy viszont egyre több és több piacon próbáltam ki magam és egyre csak szaporodtak az eladásra szánt itemek, valahol tárolni kellett őket.
    BC idején éreztem először, hogy kell egy alt, amin tárolhatom az itemeket. Akkoriban még nagyban a játékról szólt a WoW, így nem volt helyem lvl 1-es karaktert csinálni. Befogtam hát az akkor lvl 30-as egyik altomat, amolyan tároló karakternek.
    Neki küldtem minden eladni kívánt cuccomat (akkoriban ezek általában potik, smeltelt ore-k és kék itemek voltak) és a saját cuccai közt keresgélve raktam be AH-ba a magam kis portékáját.

    A változás WotLK idején jött el, az akkorra felhúzott és sokat tapasztalt AH-s banker altom a goldszerzési műveleteim központjává vált.


    Még mindig azt az altot használod?

     


    Életem első banker altja máig megmaradt.
    Hozzá áramlik majdnem minden, amivel a pénzt keresem.
    Ennek van jó és rossz oldala is. Annak idején azt a döntést hoztam, hogy egy karakterre koncentrálom az AH-val kapcsolatos fontosabb tevékenységeket. Egyre több itemmel kereskedtem, megtanultam az új piacok felfedezésének hatásosságát és ez meglátszott az eladásra szánt különböző itemek számában. Már komolyan érdekelt, hogy én vagyok e a legolcsóbb – és ezt nem ellenőrizhettem, ha több karakterre osztom szét a „cuccot”.

    Átküldtem neki mindent, amit szemmel akartam tartani. Nem tudnék egyértelmű választ adni arra, hogy ez jó döntés volt –e, mert így önként vállalt hátrányból indultam a versenytársak ellen. A tapasztaltabb goblinok már könnyen nyomon tudták követni, hogy mikor vagyok online – rosszabb esetben, hogy pontosan mit csinálok, mikor nem vagyok AH közelben –, hogy kihasználják, ha nem tudok figyelni az aukcióimra.
    Viszont előnye több is volt az egy karakterre átállásnak. Akkorra már sikerült feltérképezni egy-egy versenytárs más karaktereit illetve másik bankos kariját. Nagy divat volt akkoriban külön karakterekkel kezelni a szakmákat. Ezt használtam ki. Mivel én szinte mindent egy karakterrel csinálok, ezért ha láttam, hogy offline-ra megy az adott vetélytárs JC-s karija és online jött az enchanter bankosa, én azonnal újrapakoltam a bent lévő gemjeimet és egy ideig uralhattam a piacot. Tőlem vásároltak.

    A másik nagy előnye az volt, hogy már elkezdhettem azon dolgozni, hogy megismerjék a nevem. Nem is… megtanulják a nevem!

    Az előző cikkben említettem, hogy a „kemény mag” soraiba akartam bejutni, a szerverem egyik meghatározó kereskedője akartam lenni. Ezt pedig nem lehetett úgy, ha több karakterre osztom a ténykedésem. Ha azt akarom, hogy tiszteljenek – és ne tegyenek alám, mert tudják, hogy esélytelen az eladás – meg kell tanítanom nekik egy nevet. Akiről tudják, hogy ha online, akkor jobb, ha elmennek filmet nézni. Ez pedig a …….  Hopsz, majdnem magával vitt a lendület.

    Utólag visszatekintve elmondhatom, hogy ez sikerült. Sőt, nem egyszer goldra is tudtam váltanom azt, hogy híres/hírhedt karakterem van.

    Mára már több karakterrel végzem a goblinkodást. Egyszerűen nem fér el minden egy karakternél. Volt/van külön karakterem a transmog cuccok kezelésére, az old world alapanyagok eladására, glyphekhez, de a több figyelmet megkövetelő áruk eladását még mindig ugyanazzal az alttal végzem. Már csak ártana az üzletnek, ha váltanék.

    Hamarosan folytatódik a sorozat.



    Még jelentkezem…

    A Blizzardról és a mikrotranzakcióról

    $
    0
    0
    Amikor az Activision felvásárolta a Blizzardot baljós gondolataim támadtak. Egy addig a minőségi játékairól ismert csapat egy pénzéhes cég kezei közé került. Ez komor gondolatokat ébresztett bennem. "Az idő majd engem igazol" - ahogy mondani szokták. Szerintem rossz iránya haladunk. Egy egészséges összeesküvés elméletnek is beillő gondolatmenetet osztottam meg a WoW.hu olvasóival, ami - a kommentek számát tekintve - meglepő indulatokat kavart. Azt ajánlom a cikk olvasása után, olvasd el a kommenteket is.

    A jövendölésem beigazolódni látszik, megosztom hát veletek is; kiváncsi vagyok ti mit gondoltok. Kőkemény összeesküvés elméletet következik. Különös eszmefuttatása lesz ez egy évek óta érlelődő gondolat-masszának amit olyan jelzők fűszereznek, mint Actifusion, PaytoWin, F*ck that Loser stílus megjelenése.
    Messziről indulunk hát, lesz min elgondolkozni.
    Itt szeretném leszögezni hogy ez egy elborult elme magánvéleménye. Spontán partizán-cikkem nélkülöz komolyabb rálátást az ilyen pénzügyi vállalkozások mindennapjaira.

    Kezdjünk bele, aztán meglátjuk hova lyukadunk ki - hátha megbánjuk.

    A napokban napvilágot látott jelentés az egyes játékok mikrotanzakciós bevételeiről igencsak meggyőző adatokkal szolgált.
    A Blizzard „csúfosan” alul szerepelt a maga több mint 200 millió dollár bevételével. Én inkább azt mondom, nem rossz egy, a piacot csak most ízlelgető cégtől. Szépen lassan nyújtóznak a takaró alatt és mindig csak épp annyira borítják ki a bilit, amennyit még elviselünk.


    Az évek óta megvásárolható petek? Csak egy későn ébredő, félszeg cég ügyetlen első lépései.
    Jövőbeli terveik megvalósításának igazi bétatesztje a Diablo 3 aukciós háza volt. Ott megerősítést nyert a megannyi kimutatásuk és spekulálásuk a játékaikkal játszókról: A játékos nem csak képes hónapokig farmolni egy darab kardért, hanem hajlandó kemény összegeket is leszurkolni érte. Tudják már sokan, ők is, és mi goblinok is – „Lustaság = egyre vastagodó pénztárca”. Le kell viszont tesztelni, mielőtt ráeresztünk egy ekkora változást a fejőstehénre (WoW).

    Üzembe lépett a Diablo 3 valós pénzalapú aukciós háza.
    „A Nagy Teszt.”
    És imádták és mindenki vásárolt. Jól járt a játékos, jól járt az eladó és jól járt a Blizzard is az eladásokból lecsípett jutalékával. Dőlt a lé, csak úgy pörgött a bank account számlálója… aztán Puff. Bejelentik, hogy megszüntetik a valós pénzes AH-t. Végülis van benne logika, csak nagyon keresni kell. Én mindenesetre nem mondtam volna le az ingyen dollármilliókról, de legyünk visszafogottak és mondjunk csak dollárszázezreket. Valami másnak kell lennie a háttérben.

    Játszunk el a gondolattal. Mi lenne ha így mondták volna: „Megszűnik a valós pénzes AH. Ezennel lezárul a rendszer nyílt béta tesztje, köszönjük a részvételt. Final polishing következik, némi változtatás után beépítjük a többi játékunkba.” – Mintha csak a kiegészítők megjelenése előtti rendszeres bejelentést olvasnánk. Megízlelték, hogy milyen a mikrotranzakció világa… csoda, hogy rákaptak az ízére?
    Már csak valahogy be kell adni a játékosoknak.
    (Helyhiány miatt nem csavarok még egyet az elméleten, és húzok párhuzamot az Activision pénzéhsége és kedvenc játékfejlesztő cégünk pálfordulása között. Akik sejtik mire gondolok, bólogatnak – szerencsére ez nem egy Activision rajongói portál. Azt ugye senki sem hitte el, hogy papi pénzel minket, de nem szólhat bele, hogy mikor járunk bulizni?)

    Alaposan – és óvatosan – körbejárták tehát a lehetőségeket, tapasztalatot gyűjtöttek és úgy látszik, hogy bizony kezd élesre fordulni a helyzet. Néhány hete látott napvilágot a hír: a Blizzard mikrotranzakciós specialistákat keres.

    Ugyan nem biztos, hogy a WoW-hoz szorosan kapcsolódó állásról van szó, de nem tudhatjuk. Ha pusztán felmérni szeretném a terepet és néhány kimutatást készíttetni, tuti nem fix pozícióra veszek fel embereket, hanem megbízok egy külsős céget. Vagy azt a szemüveges kollégát ott a hátsó irodában – látszik rajta, hogy ért hozzá. Nyakkendője is van, meg minden.

    Vajon mit hozna egy ilyen volumenű változtatás a WoW-ban?
    A jó
    Magával a mikrotranzakcióval nincs gond, amíg nem vehetünk pénzért játékbeli előnyt, vagy nem szállnak el az árak. A petek, mountok, kozmetikai itemek eladásában nincs semmi kivetnivaló.
    Ha extra csillogást akarok a kardomra, akkor fizessek érte.
    Senkit nem zavar, nem jutok előnyhöz másokkal szemben.
    Pénzért megvásárolhatóvá tenni egy (jelenleg) maximális szintű karaktert kedves gesztusként is felfogható. Az idő pénz – azaz, akik szeretnék élvezni a játék későbbi szakaszát, de nincs idejük felhúzni egy karaktert adott időre, dönthetnek úgy, hogy pénzzel váltják ki a szintezésre szánt órákat/napokat. Maga a szándék jó, csak mi, a játékosok fogunk visszaélni vele.

    A mikrotranzakció jó dolog, ha korlátok közé szorítják.
    A pénzért megvásárolható itemek és előnyök legyenek elérhetők egy szimpla játékosnak is, ha keményen megdolgozik érte.
    El kell szomorítanom sok olvasót, az instant lvl 90 ebbe bőven belefér, még a szakmák boostolása is.

    A rossz
    A gond az, hogy a WoW rossz úton jár. Az in-game store-ból Guardian Cub kivételével semmit sem tudsz megszerezni a játékban, ha nem akarsz költeni. Nem lehet színváltós sárkányod akkor sem ha bevállalsz egy orrvérzésig grindelést. Petekkel és mountokkal még nem olyan fájdalmas a dolog – most vessük el az ugyanannyi havidíjat fizetek én is, nekem is jár az Iron Skyreaver felhördüléseket -, de most tudtuk meg, hogy már nem csak karaktert, hanem akár szakmát is húzhatunk majd instant – legalábbis eddig úgy tűnik. Mi lesz a következő húzás? És az azutáni?

    A másik gond, hogy a WoW mikrotranzakciói nem is annyira „mikrók”.
    Tíz dollárért a League of Legendsben egy jól felszerelt karaktert kapsz és marad pénz még egy-két apróságra, vagy kihozhatsz a legolcsóbb championból 5 darabot.
    A WoW-ban mit kapsz 10 dollárért? Egy petet. – Kösz!
    Bele se gondolok mekkora összegre fogják belőni egy lvl 90-es kari árát.

    És itt csúszik el a WoW. Drága. Egy alapvetően ingyenes játék (LoL) háromszor annyi bevételre tesz szert mikrotranzakciókból, mint a WoW. Nem ér azt mondani, hogy de csak kiegészítésnek használja a Blizzard a mikrotranzakciót. Pénzügyi vállalkozás. Ha tehetnék, az egész fizetésünket elkérnék ilyen-olyan bónuszokért. Ne legyünk naívak.
    Drága extrák egy havidíjas játékban. Egy előfizetéses rendszerhez nem illik a pénzért megvásárolható extrák rendszerének jelenlegi megoldása.

    És a csúf
    Vajon merre haladunk? Szerintem rossz irányba.
    Kezdenek elárasztani minket az extra pénzért vásárolható jóságokkal. Armored Bloodwing Fey Dragon, Iron Skyreaver és az új CE mount – mindre időt és munkaerőt áldoztak. Ezalatt mennyi új (értsd nem átskinnelt) mount került a játékba, amit a mezei player kiszedhet? Nulla.
    Korai lenne még farkast kiáltani, de nagyon úgy látszik, hogy valahol onnan fentről jött egy ukáz. Szépen lassan ráállnak arra, hogy minél többet költsünk a játékra. Ráadásul drágábban kínálják az extrákat, mint a konkurencia. Ez egyáltalán nem jó tendencia.
    Egy cégre könnyen rásüthetik, hogy csak lehúzza a játékosait. Ez a játékosok elpártolásához vezet – és a Blizzard sprintelni kezdett ebbe az irányba.

    Egy F2P játékba beleillenek a drágább extrák, egy alapjában előfizetésre épülő modellbe viszont nem. A mikrotranzakció legyen tényleg „mikro”. Máskülönben visít a lehúzási szándék függetlenül a divatos ellenérvektől. Ha nem tetszik nem nézem, nem kötelező megvenni és társai. Ez mind igaz, de a tény attól még tény marad.
    A szándék a fontos. És a  szándék ez esetben negatív visszhangokat kelt sokakban. Mondom mindezt úgy, hogy imádom a játékot.
    De sajnos elindulni (mit elindulni, rákapcsolni) látszik egy tendencia ami a legerősebb fanboy fejébe is bevillantja a következő kérdést:
    Elkurvult a Blizzard?

    A válasz nem. Vagyis, reméljük nem. Haladni próbálnak a korral és – lévén még mindig pénzügyi vállalkozás – ez nem róható fel nekik.
    Csak rosszul csinálják. A kevesebb több? Én azt mondom, az olcsóból többet visznek. A tavalyi évben közel 1 millió játékos évi előfizetésének megfelelő összeget keresett a cég mikrotranzakciókkal. Többet keresett volna, ha olcsóbbak az in-game store itemek? Sokkal.

    Mit hoz(zon) a jövő?
    Hölgyeim és Uraim, keményen masszírozzák a tűrőképességünket. Feszegetik a határokat és figyelik a statisztikákat. Ott sem hülyék dolgoznak, akik az egyre szaporodó store-itemekkel próbálják csökkenteni az előfizetők távozása okozta hiányt. Amint megneszelik a kollektív felháborodást, azonnal bedobják, hogy csak hangosan gondolkoztak egy fincsi forró kakaó mellett, nem is volt ilyen a terveikben. A helyzetük nehéz és ingoványos talajon járnak bekötött szemmel. Segítségre van szükségük és ezt ők maguk is tudják. (lásd a fenti álláshirdetést) És valóban, a segítségre most égető szükségük van, hisz nem tesznek mást, mint elárasztják a játékaikat mikrotranzakciós elemekkel gondolkodás nélkül – pusztán mert igazodni akarnak a trendhez.
    Elég ha a közeljövőben megjelenő játékaikat nézzük: Heartstone fizetős lapok, Heroes of Storm, hogy csak kettőt említsek... Már a Heartstone bétájában is vehetsz lapokat? Egy béta tesztben?
    Szép húzás. De térjünk vissza a WoW-ra.

    Valahogy vissza kell fordítani az évek óta tartó bevételcsökkenést és rájöttek ugyan, hogy ezt a csilli-villi cuccokkal és különleges ajánlatokkal lehet, de csúnyán visszafele sülhet el a dolog.
    Csak remélhetjük, hogy a következő nagy ötlet egy 15 euroért megvásárolható full transmog szett lesz, nem pedig a szett egy darabja. Vagy 2000-res rating, vagy ilvl 600-as fegyver.

    Összefoglalva az egészet egy téli hasonlattal: Egyre gyorsul a banda szánkója lefelé a lejtőn. A gyorsulást élvezik, de nem vették még észre, hogy a pálya végén ugrató van – ami a susnyásba repíti a szánkót, ami bizony el fog törni. Ha nem fékeznek, ugra(t)nak.
    Mindezen negatívumok ellenére én türelemre intenék mindenkit. Egy „régi barátunkról” van szó, akibe vetett bizalmunk kicsit megrendült ugyan, de van még új a nap alatt. Még mindig lehívjuk a játszótérre, mert jó vele játszani. Csak egy kicsit elcsavarta a fejét a szomszéd csajszi és hanyagol minket… de még magához térhet.

    20 kérdés az aranyról - olvasói válasz #1

    $
    0
    0
    Csaba, a ***** szerver horda oldalán ténykedő goblinja volt oly kedves és megosztotta velünk történetét.
    Válaszolt a 20 kérdés az aranyról interjúsorozat kérdéseire.
    Tanuljunk hát tőle egy-egy trükköt.

    Kedves Olvasó, kíváncsi vagyok a te történetedre is! Küld el nekem a Te válaszaid  - akár az anonimitás mögé bújva.A kérdéseket itt találod. Megválaszolhatod mindet, vagy egy részét is.


    Átadom a szót Csabának:



    Mikor kezdted a goblin bizniszt és miért kezdtél pénz gyűjteni?

    Lich King megjelenése után kezdtem „eredetin” a játékot, goblinkodni Cataclysm óta.


    Voltak célkitűzéseid? Ha igen, mik voltak azok és mikor állítottad fel  őket?

    Az első arannyal kapcsolatos célkitűzésem az volt, hogy elérjem a gold cap-et.


    Mik voltak az első lépéseid? Milyen módszerekkel kezdtél neki a pénzcsinálásnak?

    Rengeteget használtam az AH-t és farmoltam a kavicsokat Sholazarban, nyúztam a pókokat Storm Peaks barlangjaiban (főként a K3 melletiben voltam )


    Használsz bank altot/klánt? Mikor döntöttél emellett és miért?

    Klánt használok sajátot a sok tab miatt. Külön AH-s vagy bankos altom nincs.


    Ugyanazt a bank altot használod vagy időnként válogatod őket? Miért?

    Váltogatom őket


    Melyik piac hozta a legtöbb profitot az évek során?

    A farmolt Ore-k átformálása JC és Transmute használatával


    Ha újra kellene kezdened (akár egy új szerveren) hogyan kezdenél hozzá, hogy összeszedd a kezdőtőkéd? Milyen célokat tűznél ki magad elé?

    Minthogy ez most is megtörtént, sokat kell farmolni a frissen felhúzott karakterrel és a kellő repukat kimaxolni a receptek miatt.


    Mivel kereskedsz a legszívesebben? Miért?

    Jelenleg a top meta gem hozza a legtöbb profitot, mert Transmute-val készül és szokott proccolni is rendesen.


    Legtöbben TSM-et, Auctioneert vagy Auctionatort használunk egy postaláda addonnal kiegészítve. Használsz ezeken kívül más, kevésbé ismert addonokat?

    Auctioneer a kedvenc, bár sikerült belőni TSM-et, valahogy a „régi a jobb”, főként a Buy és Sell fül miatt.


    Mi volt a legemlékezetesebb "Hopsz... francba" pillanatod?

    Egyszer elgépeltem a postánál egy alt nevét és másnak küldtem el 50 ezer goldot. Nem kaptam vissza de megköszönték….


    Mi volt a legemlékezetesebb "EZAZ!" pillanatod?

    Előre összegyűjtöm a trasmute művelethez az alapanyagot, ez a napi munka fénypontja. Általában 20-25 diamondra való alapot szedek össze, aztán kimegyek cigizni, hátha a proccolások folytán sokkal több lesz belőle mint amire számítok. Egyik emlékezetes alkalom: 25-ből 87 Diamond!


    Mennyi időt fordítasz AH-zásra? Raidelsz/PVP-zel a pénzcsinálás mellett, vagy főállású goblin vagy?

    Napi 1-2 óra kb.


    Szakmák. Felhúztad mindet? Vagy csak néhányat maxoltál ki? Melyik a kedvenc szakmád?

    Mining, JC, Alchemy, tailor, enchant

     

    Flipping. Szoktad használni ezt a módszert? Drágább cuccokat szoktál visszaforgatni vagy kisebb értékűeket?

    Drágább és olcsóbb cuccoknál is érdemes.


    Petek. Szoktál vendorpeteket eladni? Kihasználod pet battle system lehetőségeit?

    Nem. Eddig még nem.


    Mi lenne a legfontosabb tanácsod valakinek, aki most kezdi a goblin életet?

    Az általam használt szakmákat preferálom. És érdemes az 5% discountot tartani, valamint nem teletömni nagy mennyiségben a cuccaiddal az AH-t.


    Mik a kedvenc oldalaid, ahova új trükkökért jársz?

    Természetesen a Goldhungary a leghasznosabb



    Köszönjük szépen, hogy megosztottad tapasztalataidat.

    Battle Pet Powerleveling #3214

    $
    0
    0
    Egy kiegészítő végső szakaszában kétféle játékos játszik. Egy részük pihen a következő kalandig, egy másik részük eddig szabadidőben a figyelmen kívül hagyott kihívások felé néz.
    Például a Celestial Tournamentet szemelik ki, mint következő célpont.
    Ahhoz viszont fel kell szintezni sok petet – ebből pedig mi profitálhatunk.

    Megmutatom, hogyan ránthatod fel gyorsan az akár eladásra szánt peteket.

    5.4 óta(?) már nincs lehetőség olyan eszközökhöz folyamodni, ahol csak a saját monotonitástűrésünk szabhatott határt a maxra húzott petek számát illetően. Más lehetőségek után kell tehát nézni, ez pedig a trainerek gyors végigjárása ebben a cikkben.

    A következőkben egy összefoglaló útmutatót találsz arról, hogy hogyan húzhatsz fel egy petet akár lvl 1-es szintről Pandaren Tamerek és a Pandaren Spiritek segítségével.

    A daily pet battle questek egy része duózható, azaz két pettel megcsinálható anélkül, hogy csatába hívnád a szintezésre szánt peted. A lvl 1-es pet megkapja a full xp-t harc nélkül is, de CSAK AKKOR, ha a másik két pet már nem él!

    Ezt észben tartva (és kihasználva) speciálisan ezekre a fightokra bekészített stratégiával és petekkel kell harcolnod. A petek némelyike cserélhető, ha épp nincs meg, fontos viszont ugyanazon képességek használata.


     
    Fontos még megjegyezni, hogy a tanácsolt stratégiákat én is teszteltem és működnek, de nem lehet kizárni az RNG-t, így elképzelhető, hogy 2x-3x is neki kell futni az adott harcnak. Valamint azt, hogy a felsorolt stratégiák nem egyedüli megoldások egy-egy ellenfélre. Én is szoktam más összeállítást használni (pl Nishinél), használjátok nyugodtan az eddig beváltakat ott, ahol kényelmesebb.

    Szükséges addon:


    PET TRACKER- ez az addon a harc közben figyeli az ellenfél cooldownjait, így tudni fogod melyik ütésére mikor számíts.

    Ellenfelek:


    Aki
    Thundering Pandaren Spirit
    Courageous Yon
    Burning Pandaren Spirit
    Zusshi
    Wastewalker Shu
    Flowing Pandaren Spirit
    Mo'ruk
    Nishi
    Hyuna
    Whispering Pandaren Spirit


    A szükséges petek (természetesen rare ajánlott):

    • Anubisath Idol
    • 2 db rák ami tudja a Shell Shield, Surge, Renewing Mists triót.
    • Darkmoon-Tonk
    • Darkmoon-Zeppelin
    • Crow
    • Chrominius
    • Sea Pony (uncommon is működik)
    • Luyu Moth
    • Emerald Proto-Whelp vagy Emerald Whelpling
    • Rapana Whelk

    Lesznek harcok, ahol nem ajánlatos lvl 1-es petet húzni, mert az ellenfél AOE sebzést fog használni.
    Ezeknél a harcoknál érdemes inkább lvl 10-15 körüli pettel elkezdeni a harcot.

    Ezek az ellenfelek a következők:

    Burning Pandaren Spirit
    Zusshi
    Flowing Pandaren Spirit
    Nishi


    Minden ellenfelet levezetek körről körre. A petek neve melletti számok azt jelentik, hogy melyik slot melyik képességet használd. Pl: 2,2,2 azt jelenti, hogy mindhárom sloton a pet második képességét használd.

    A lényeget tudjuk, kezdjünk is neki. Jó szintezést!

    Aki - Vale of Eternal Blossoms 

    Petek: Anubisath Idol 1,1,1 / Crow 2,2,2 / Boostolt pet

    Chirrup:
    • Kezdj Sandstormmal
    • Válts a boostolt petre
    • Válts vissza egyből Anubisath Idolra
    • Crush amíg Chirrup meghal
    Tartogasd a Sandstormot a Call Lightning ellensúlyozására

    Stormlash:
    Stormlash az első körben tolja a Call Lightning képességét. Ez elég nagyot sebez ezért csak a következő körben told el a Sandstormot.
    Első körben tehát:
    • Deflection
    • Sandstorm
    • Crush amíg Stormlash meghal
    Whiskers:
    • Sandstorm amint engedi a CD
    • Deflect ha Dive-t használ
    • Egyébként Crush

    Elképzelhető, hogy az Anubisath Idol idő előtt elpatkol, ilyenkor válts Crowra vagy Luyu Mothra és végezd ki Whiskerst.

    Thundering Pandaren Spirit - Vale of the Eternal Blossoms

    Petek: Rapana Whelk 1,1,1 / Darkmoon-Zeppelin 1,2,2 / Boostolt pet

    Thundering Pandaren Spirit:
    • Dive – ha a Dive missel kezd újra a fightot!
    • Acidic Goo
    • Ooze Touch amíg a Spirit meghal
    Sludgy:
    • Acidic Goo
    • Ooze Touch amíg a Rapana Whelk meghal
    • Válts Darkmoon Zeppelinre
    • Missle amíg Sludgy meghal
    Darnak the Tunneler:
    • Missle
    • Decoy
    • Missle amíg Darnak élete 618 alá esik.
    • Explode

    Ennél a fightnál csak a boostolt pet marad életben és úgy kap XP-t, hogy meg sem mozdult!

    Courageous Yon - Kun'Lai Summit

    Petek: Emerald Proto Whelp 2,2,1 / Darkmoon-Tonk 1,1,2 / Boostolt pet

    Piqua:
    • Emerald Bite
    • Emerald Presence
    • Emerald Bite amíg Piqua meghal
    Lapin:
    • Bite
    • Proto-Strike
    • Emerald Presence
    • Bite amíg Lapin meghal
    Bleat:
    • Proto-Strike ha mehet
    • Egyébként bite amíg a Emerald Proto Whelp meghal (Ha a Whelp valami ok folytán meg tudná ölni Bleatet anélkül, hogy meghaljon, passolj folyamatosan amíg a Whelped meghal.)
    • Válts a boostolt petre
    • Válts Darkmoon-Tonkra
    • Shock and Awe
    • Ion Cannon

    Burning Pandaren Spirit - Townlong Steppes

    Petek: Anubisath Idol - 1,1,1 / Emerald Proto-Whelp 2,2,1 / Boostolt pet

    Crimson:
    • Crush
    • Sandstorm
    • Deflect (amikor használja a Fly ability-jét)
    • Crush amíg Crimson meghal 
    Pandaren Fire Spirit:
    • Deflect azonnal
    • Tartsd fent a Sandstormot végig
    • Deflect amint ismét engedi
    • Egyébként Crush amíg Anubisath Idol vagy a Spirit meghal
    Glowy:
    1. Ha a Sandstorm még mindig aktív, akkor válts a boostolt petre, elvileg nem fog sérülni
    2. Ha a Sandstorm már nem aktív és az Anubisath Idol már halott, Válts a boostolt petre, amikor Glowy  Swarmot castol.
    • Váltsd vissza Anubisath Idolra/Emerald Proto-Whelpre tartsd fent a Sandstormot/Emerald Presence-t és öld meg Glowy-t

    Seeker Zusshi - Townlong Steppes

    Petek: 2 db rák pet Surge/Renewing Mists/Shell Shield leosztással / Boostolt pet

    Diamond:
    • Shell Shield végig legyen fent
    • Renewing Mists végig legyen fent
    • Egyébként Surge amíg Diamond meghal
    A végén 60-70% -on lehet a peted

    Mollus:
    • Shell Shield végig legyen fent
    • Renewing Mists végig legyen fent
    • Egyébként Surge
    Mindig frissítsd a Shieldet/Mistset ha Mollus Dive-ol

    Skimmer:
    • Shell Shield végig legyen fent
    • Renewing Mists végig legyen fent
    • Egyébként Surge
    Ha Skimmer kezd nagyon meghalni és az első rák még él, tolj Renewing Mistset amíg meghal az első rák
    • Válts a boostolt petre
    • Válts a második rákra
    • Shell Shield végig legyen fent
    • Renewing Mists végig legyen fent
    • Egyébként Surge

    Wastewalker Shu - Dread Wastes

    Petek: Luyu Moth 2,1,2 / Rapana Whelk 1,1,1 / Boosolt pet

    Crusher:
    • Moth Dust
    • Alpha Strike
    • Alpha Strike
    • Cocoon Strike (Mindig akkor, amikor a Whirlpoolból 1 kör marad hátra)
    • Mothdust amitn engedi a CD, egyébként Alphastrike
    Pounder:
    • Cocoon Strike amikor engedi
    • Moth Dust amikor engedi
    • Egyébként Alphastrike amíg a Moth meghal
    • Válts a boostolt petre
    • Válts Rapana Whelkre
    • Dive
    • Ooze Touch amíg Pounder meghal
    Multilator:
    • Acidic Goo
    • Ooze Touch
    • Dive amint engedi

    Itt elképzelhető, hogy be kell hoznod a boostolt petet Multilator megöléséhez  ezért ne kis szintű pettel harcolj. 

    Flowing Pandaren Spirit - Dread Wastes

    Petek: Crow 2,2,2 / Anubisath Idol 1,1,1 / Boostolt pet

    Marley:
    • Call Darkness
    • Nocturnal Strike
    • Alpha Strike amíg Marley meghal
    Tiptoe:
    • Nocturnal Strike és Call Darkness amint engedi
    • Egyébként Alpha Strike amíg Crow vagy Tiptoe meghal
    Ha a Crow hal meg előbb, akkor válts Anubisath Idolra és Sandstorm

    Pandaren Water Spirit:
    • Amint bejön a Pandaren Water Spirit, válts a boostolt petre!
    • Válts Anubisath Idolra
    • Deflect amikor a Whirlpoolból és a Geyserből 1 kör van hátra
    • Sandstorm amint engedi
    • Egyébként Crush
    A harc későbbi köreiben a Geyser és a Whirlpool nem egyszerre fog sebezni. A Deflectet tartogasd a Geyserre, mert a stun a végét jelentheti!

    Mo'ruk - Krasarang Wilds

    Petek: Darkmoon-Zeppelin 1,2,2 / Chrominius - 1,1,2 / Boostolt pet

    Woodcarver:
    • Missle
    • Decoy
    • Missle amíg Woodcarver meghal
    Lightstalker:
    • Válts Chrominiusra
    • Howl
    • Surge of Power
    Needleback:
    • Bite amíg Chrominius meghal. Legtöbbször nem lesz időd a Bite-ra, mert meghal!
    • Válts Darkmoon-Zeppelinre
    • Decoy ha már csak 1 kör CD van a Headbutton
    • Missle amíg Needleback élete 618 alá esik
    • Explode

    Ennél a fightnál csak a boostolt pet marad életben és úgy kap XP-t, hogy meg sem mozdult!

    Farmer Nishi - Valley of the Four Winds

    Petek: Sea Pony 1,2,2 / Crab 2,1,1 / Carry Pet

    Siren:
    • Cleansing Rain
    • Pump
    • Waterr Jet
    • Pump
    Toothbreaker:
    • Pump
    • Cleansing Rain
    • Water Jet - misses
    • Pump
    • Water Jet amíg Sea Pony meghal
    Ha a Pony túléli Toothbreakert, folytasd Brood of Mothallusval
    • Váltsd a boostolt petre
    • Válts a rák petre
    Brood of Mothallus:
    • Ha a Pony él, csak Water Jetet tolj amíg a  Pony meghal
    • Váltsd a boostolt petre
    • Válts a rák petre
    • Shell Shield végig legyen fent
    • Renewing Mists végig legyen fent
    • Surge

    Megjegyzés: Ennél én egyszerűbb taktikát használok. Pandaren Water Spirit és Darkmoon Tonk összeálíltással. A boostolt petet mindig akkor hozom be, amikor Toothbreaker a föld alatt van, így abban a körben, amíg bent van kicsi sebzést fog kapni a boostolt pet. 
    Én az alábbi taktika szerint győzöm le Nishi-t:

    Petek: Pandaren Water Spirit 1,1,1 Darkmoon tonk 1,1,2 / Boostolt pet

    Siren:
    • Water Jet
    • Water Jet
    • Dive
    • Water Jet amíg Siren meghal
    Toothbreaker:
    • Water Jet
    • Válts a boostolt petre
    • Válts Pandaren Water Spiritre
    • Dive amint engedi
    • Water Jet amíg a Spirit meghal
    Brood of Mothallus:
    • Water Jet amíg a Spirit meghal
    • Válts Darkmoon Tonkra
    • Shock and Awe
    • Ion Cannon
    • Ha még él Brood, akkor Missile amíg meghal


    Hyuna of the Shrines - Jade Forest

    Petek: Emerald Proto-Whelp 2,2,1 / Luyu Moth 2,1,2 / Boostolt pet

    Skyshaper:
    • Emerald Presence
    • Emerald Bite
    • Emerald Bite
    • Emerald Presence
    • Emerald Bite
    Fangor:
    • Emerald Bite
    • Proto-Strike
    • Emerald Bite amíg Proto-Whelp meghal
    • Válts a boostolt petre
    • Válts Luyu Mothra
    • Alpha Strike amíg Fangor meghal
    Dor the Wall:
    • Cocoon Strike amint a Headbut CD letelik
    • Moth Dust CD-re
    • Egyébként használj Alpha Strike-t

    Whispering Pandaren Spirit - Jade Forest

    Petek Emerald Proto-Whelp 2,2,2 / Chrominius 1,1,2

    Dusty:
    • Emerald Bite
    • Emerald Presence
    • Emerald Bite amíg kb 50% életed marad
    • Emerald Dream
    • Tartsd fent Emerald Presence-t
    • Emerald Bite
    Whispertail:
    • Emerald Dream kb 50%-nál
    • Tartsd fent Emerald Presence-t
    • Emerald Bite
    • Ha a Emerald Proto-Whelp meghal, válts Chrominiusra és Bite amíg Whispertail meghal
    Pandaren Air Spirit:
    • Válts boostolt petre
    • Válts Chrominiusra
    • Bite amíg a Spiritnek kb 1,1 - 1,2k élete marad
    • Howl
    • Surge of Power
    A Spiritnek mostanra feküdnie kell.

    Összegzés

    A felsorolt összeállítások természetesen változtathatók. Egy tamer legyőzéséhez ezernyi lehetőség áll rendelkezésedre. Én csak egy módszert mutattam meg. Szeretném felhívni a figyelmet az olyan petekre akik képesek elpusztítani magukat, mint például a Darkmoon Zeppelin Explode képessége.
    Az ilyen eptek nagy előnye az, hogy az utolsó ellenfélnek bevihetik úgy is a gyilkos ütést, hogy közben saját maguk is meghaljanak. Jól taktikázva így csak a boostolandó peted marad életben a harc végén és ő kapja a teljes xp-t. A Zeppelin ezen képességét többször is kihasználtuk most, és ha megfigyelitek akkor több xp-t is kapott egy-egy boostolt pet.


    Még jelentkezem...
    Viewing all 78 articles
    Browse latest View live


    Latest Images